خانه / اجتماعی / رفع مشكلات صنعت و معدن کردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است  

رفع مشكلات صنعت و معدن کردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است  

نماينده مردم سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي رفع مشكلات و نارسايي هاي حوزه صنعت و معدن در كشور به ويژه استانهاي كم برخوردار همچون كردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است.
 

محسن بيگلري با اشاره به لزوم برنامه ريزي در كشور براي رفع مشكلات حوزه صنعت و معدن گفت: مهمترین خواسته نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و به ويژه اعضا کمیسیون صنایع و معادن از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی و تدوین برنامه عملیاتی و راهبردی برای حل مشکلات حوزه های صنعت، معدن و تجارت است.
وي افزود: رویکرد وزیر در این حوزه ها باید رویکردی توسعه گرا، حمایتی و جامع گرایانه باشد و بستر را برای بهبود وضعیت تولید و اشتغال، حمایت از شهرک های صنعتی و تولیدگران، بهبود وضعیت کسب و کار و کارآفرینی، ساماندهی وضعیت بازار و اقلام عمومی مورد نیاز جامعه و… فراهم كند.
نماینده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در روزهای گذشته، بيان كرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد بین نمایندگان با وزیر و معاونان وی، آنان وعده و برنامه های مناسبی برای حل مسائل و مشکلات مطرح شده ارائه و مقرر شد قدم ها و اقدامات موثری در راستای ۱۶ بند مطرح شده در طرح استیضاح طی چند هفته آینده صورت بگیرد و به همین دلیل طرح استیضاح فعلاً مسکوت مانده است.
بیگلری با اشاره به جلسه مشترک نمایندگان استان و استاندار کردستان با نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران گفت: در این جلسه توافقات مناسبی برای توسعه حوزه صنعت و معدن استان انجام شد که از جمله آن می توان به توجه ویژه به حل مشکلات و توسعه شهرک های صنعتی استان، حل مشکلات زمین احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه و اختصاص اعتبار مناسب جهت اجرای این پروژه، توسعه بازارچه های مرزی، بهبود روش های استحصال و فراوری معادن استان درجهت بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال استان و… اشاره كرد.
وي نیاز اصلي استان كردستان را توسعه زیرساخت ها، بهبود وضعیت اقتصادی، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار و مولد بیان کرد و گفت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار دارد برنامه ریزی و گام های اساسی در این راستا بردارد و نيازهاي استان كردستان در اين حوزه به صورت ويژه جبران شود تا فرصت هاي بهتري در راستاي توسعه استان فراهم شود.

شناسه خبر : 9811

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =