خانه / اجتماعی / رفع مشكلات صنعت و معدن کردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است  

رفع مشكلات صنعت و معدن کردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است  

نماينده مردم سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي رفع مشكلات و نارسايي هاي حوزه صنعت و معدن در كشور به ويژه استانهاي كم برخوردار همچون كردستان نيازمند تدوين برنامه هاي جامع و عملياتي است.
 

محسن بيگلري با اشاره به لزوم برنامه ريزي در كشور براي رفع مشكلات حوزه صنعت و معدن گفت: مهمترین خواسته نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و به ويژه اعضا کمیسیون صنایع و معادن از وزارت صنعت، معدن و تجارت، ساماندهی و تدوین برنامه عملیاتی و راهبردی برای حل مشکلات حوزه های صنعت، معدن و تجارت است.
وي افزود: رویکرد وزیر در این حوزه ها باید رویکردی توسعه گرا، حمایتی و جامع گرایانه باشد و بستر را برای بهبود وضعیت تولید و اشتغال، حمایت از شهرک های صنعتی و تولیدگران، بهبود وضعیت کسب و کار و کارآفرینی، ساماندهی وضعیت بازار و اقلام عمومی مورد نیاز جامعه و… فراهم كند.
نماینده مردم شهرستان هاي سقز و بانه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح موضوع استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در روزهای گذشته، بيان كرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد بین نمایندگان با وزیر و معاونان وی، آنان وعده و برنامه های مناسبی برای حل مسائل و مشکلات مطرح شده ارائه و مقرر شد قدم ها و اقدامات موثری در راستای ۱۶ بند مطرح شده در طرح استیضاح طی چند هفته آینده صورت بگیرد و به همین دلیل طرح استیضاح فعلاً مسکوت مانده است.
بیگلری با اشاره به جلسه مشترک نمایندگان استان و استاندار کردستان با نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران گفت: در این جلسه توافقات مناسبی برای توسعه حوزه صنعت و معدن استان انجام شد که از جمله آن می توان به توجه ویژه به حل مشکلات و توسعه شهرک های صنعتی استان، حل مشکلات زمین احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه و اختصاص اعتبار مناسب جهت اجرای این پروژه، توسعه بازارچه های مرزی، بهبود روش های استحصال و فراوری معادن استان درجهت بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال استان و… اشاره كرد.
وي نیاز اصلي استان كردستان را توسعه زیرساخت ها، بهبود وضعیت اقتصادی، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال پایدار و مولد بیان کرد و گفت: از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار دارد برنامه ریزی و گام های اساسی در این راستا بردارد و نيازهاي استان كردستان در اين حوزه به صورت ويژه جبران شود تا فرصت هاي بهتري در راستاي توسعه استان فراهم شود.

شناسه خبر : 9811

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =