خانه / سیاسی / رمزگشایی از کندی مذاکرات وین/ ۱+۵ همچنان معطل تصمیم سخت اوباما!

رمزگشایی از کندی مذاکرات وین/ ۱+۵ همچنان معطل تصمیم سخت اوباما!

اگرچه قرار بود تا امروز نظر نهایی و قطعی اوباما در خصوص نقاط اختلافی مهم و تعیین کننده در رسیدن به توافق اعلام شود، اما هنوز این اعلام نظر به صورت قطعی صورت نگرفته است.

خبرگزاری مهر ـ گروه بین الملل: اگرچه تصور می شد در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت تا فرا رسیدن ضرب الاجل دهم تیرماه، مذاکرات هسته ای ایران و اعضای ۱+۵ با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند اما در عمل شاهد انباشته شدن اخبار مذاکرات پشت درهای بسته هتل کوبورگ وین هستیم. رمزگشایی از تاخیر ایجاد شده در مذاکرات هسته ای با توجه به اخباری که قبلا در خصوص ارسال جمع بندی نهایی کری و مونیز به اوباما منتشر شد، چندان دشوار به نظر نمی رسد.
اگرچه قرار بود تا امروز نظر نهایی و قطعی اوباما در خصوص نقاط اختلافی مهم و تعیین کننده در رسیدن به توافق اعلام شود، اما هنوز این اعلام نظر به صورت قطعی صورت نگرفته است. از این رو تیم مذاکره کننده هسته ای ایالات متحده آمریکا نیز تا زمان عدم اعلام این موضوع ترجیح داده است با سرعتی آهسته به فعالیت خود ادامه دهد. جان کری که در جریان مذاکرات هسته ای وین ۸، تجربه تغییر نظر اوباما در دقایق پایانی مذاکرات هسته ای را درک کرده است این بار سعی دارد به مدیریت صحنه مذاکرات و حفظ فضای متلاطم موجود تا زمان اعلام نظر قطعی اوباما بپردازد.
از سوی دیگر، تاکید مقامات کاخ سفید در خصوص تمدید چند روزه مذاکرات هسته ای ایران و اعضای ۱+۵ برای رسیدن به توافق نهایی، نشان می دهد اگرچه تصمیم هایی از سوی اوباما در قبال نقاط اختلافی اتخاذ شده است، اما او هنوز در مخابره قطعی این تصمیم به محل مذاکرات هسته ای در وین دچاز تزلزل است.
گفتنی است «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در سخنان اخیر خود ضمن اعلام امیدواری نسبت به توافق نهایی، از تمدید چند روزه مذاکرات خبر داده است.

شناسه خبر : 15499

این خبر رو هم ببینید

پایان سرمایه گذاری سیاسی “اسرائیل” در اقلیم کردستان عراق

“هرگز به ذهن رهبران سیاسی کرد و به ویژه بارزانی ها نمی رسید روزی فرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نه =