خانه / اجتماعی / روابط مبتنی بر سود متقابل با حکومت اقلیم کردستان عراق از اولویت‌هاست  

روابط مبتنی بر سود متقابل با حکومت اقلیم کردستان عراق از اولویت‌هاست  

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل از ظرفیت‌های بالای ارتقای همکاری در حوزه اشتغال و کارآفرینی با اقلیم کردستان عراق و ارائه دانش فنی در حوزه‌های مختلف با این منطقه خبر داد.
 

         
محمدتقی حسینی  در نهمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار، رفاه اجتماعی در استان کردستان در سنندج اظهار داشت: اشتغال‌زایی برای افراد تحصیلکرده و جویای کار باید در اولویت کاری مدیران و متولیان این حوزه در استان غنی و مستعد کردستان باشد.
وی افزود: خوشبختانه هماهنگی و انسجام خاصی در بین مدیران دستگاه‌های اجرایی کردستان وجود داشته و همین امر زمینه‌ساز توسعه است لذا باید با فراهم ‌کردن امنیت لازم برای سرمایه‌گذاری در بخش اشتغال‌زایی بتوانیم راه را برای تسهیل امر اشتغال در این منطقه فراهم کنیم.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل تصریح کرد: موضوع اشتغال یک مبحث بین دستگاهی است و باید علاوه بر حفظ اشتغال‌های موجود زمینه را برای حل مشکلات پیش روی کارخانه‌ها و صنایع فراهم کنیم و از حاد شدن مشکلات جلوگیری نماییم.
حسینی خاطرنشان کرد: نباید کار در دفاتر مدیران معتل بماند و زمینه برای تسهیل امور سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.
این مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود از همجواری استان کردستان با اقلیم کردستان عراق به عنوان یک مزیت بالای اقتصادی و تجاری نام برد که می‌توان با تکیه بر این مزیت راه را برای توسعه اشتغال و کارآفرینی در این خطه و حتی غرب کشور هموار کرد.
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل اذعان داشت: روابط مبتنی بر سود متقابل با حکومت اقلیم کردستان عراق از اولویت‌های ما بوده و در این مسیر نیز با تکیه بر اشتراکات تمدنی کهن و دینی می‌توانیم نفعی دوجانبه را تعریف نماییم.
حسینی از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای آموزش نیروهای مورد نیاز در اقلیم کردستان عراق، اعزام نیروهای متخصص و کارآمد و همچنین بازسازی کردستان عراق و تلاش در مسیر توسعه آنجا را از جمله اموری دانست که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پایلوت ‌قرار دادن استان کردستان و تشکیل کمیته مشترک استان‌های غربی کشور آماده اجرایی‌ کردن آنهاست.
وی در پایان اذعان داشت: مردم نیازمند مدیرانی دردآشنا و تلاشگر هستند که با تمام توان برای رفع دغدغه‌های آنان تلاش کنند لذا امیدواریم که مدیران و متولیان حوزه کار، تعاون و رفاه اجتماعی با حفظ همدلی و همکاری بتوانند در مسیر رفع دغدغه‌های مردم ولایت‌مدار کردستان همت گمارند.

شناسه خبر : 9911

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =