خانه / اجتماعی / روایت تلخ استاندار از وضعیت اعتیاد در کردستان؛ خودمان را گول نزنیم

روایت تلخ استاندار از وضعیت اعتیاد در کردستان؛ خودمان را گول نزنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، بهمن مرادنیا در سومین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار داشت: دولت هزینه‌های زیادی برای درمان معتادان پرداخت کرده اما اثربخشی آن در جامعه کمتر دیده می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شیوه‌های درمان معتادان به‌روز و نتایج آن ملموس باشد، گفت: باید تمام معتادان متجاهر از سطح شهرهای استان کردستان جمع شوند.

استاندار کردستان با بیان اینکه با داشتن دیدگاه سفید بودن وضعیت استان از لحاظ اعتیاد و کم‌بودن آمار معتادان، خودمان را گول می‌زنیم، تصریح کرد: در زمینه اعتیاد یا هنوز با واقعیت روبه‌رو نشده‌، یا نمی‌خواهیم روبه‌رو شویم و یا روبه‌رو شده و نمی‌خواهیم واقعیت را بپذیریم در حالی‌که باید واقعیت‌ها را پذیرفت و برای حل مشکلات چاره‌اندیشی کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید معتادان بهبودیافته در زمینه اشتغال حمایت شوند، افزود: بیشتر این افراد بعد از ترک اعتیاد، محل و ماوایی نداشته و دوباره به چرخه اعتیاد باز می‌گردند.

مرادنیا بر اجرای ماده ۱۶ در خصوص ایجاد مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در استان با متولی‌گری سپاه و بسیج تاکید و اظهار کرد: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با مواد مخدر و پدیده شوم اعتیاد استفاده کنیم.

شناسه خبر : 23644

این خبر رو هم ببینید

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =