خانه / اجتماعی / روایت تکان دهنده از رسوایی جنسی سرکرده منافقین !!!

روایت تکان دهنده از رسوایی جنسی سرکرده منافقین !!!

در این مستند تکان دهنده، سه تن از اعضای سابق سازمان منافقین که اینک در اروپا زندگی می کنند، با بیان خاطرات خود از چگونگی پیوستن به این سازمان، راز طلاق ها، ازدواج های اجباری و استثمار جنسی زنان به دست مسعود و مریم رجوی را افشا کرده اند.

دومین مستند جدی و صریح تلویزیون درباره منافقین در شرایطی طی روزهای اخیر پخش شد که با توجه به بی‌سابقه بودن افشای نسبتاً بی‌پرده فساد موجود در این گروهک خائن به ملت ایران، با اقبال عمومی مواجه شد تا ضرورت بیان صریح وقایع به خصوص درباره دشمنان مردم، پررنگ تر شود و تقویت این حرکت مورد تاکید قرار گیرد.
به گزارش «تابناک»، اواخر تیرماه بود که تلویزیون اقدام به پخش یکی از مهم‌ترین مستندهای سال‌های اخیر سینمای ایران کرد. «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» ساخته مرتضی پایه‌شناس که به یکی از ایدئولوژیک‌ترین سازمان‌های تروریستی ایران معاصر می‌پردازد، ولی اساسا تلاش می‌کند به موضوع٬ فرا‌تر از ایدئولوژی نگاه کند و در این فضا، تماشاچی با رفتار بی‌رحمانه منافقین، آشنا می‌کرد.
این اثر، در نوع خود یک اتفاق مهم بود، چرا که برخی از خطوط قرمز صداوسیما را جابجا کرد و مشخصاً در مسئله‌ای همچون عدم نمایش چهره زن ایرانی بدون حجاب، شاهد تغییر این وضعیت بودیم و جداشدگان از منافقین که ساکن کشورهای اروپایی هستند، با وضعیت معمول شان در این کشورها مقابل دوربین بودند و یا فیلم‌های خانوادگی استفاده شده نیز طبیعتاً این گونه بود.
حال با گذشت چندین ماه، از مستند دیگری رونمایی شد که ابعادی تکان دهنده از روابط نامشروع را در این گروهک تروریستی به نمایش می‌گذارد؛ گروهکی که مسعود و مریم رجوی بر تفکیک شدید جنسیتی تاکید دارند و در همین راستا بسیاری از زنان را در سال‌های گذشته از مردانشان طلاق دادند اما در مقابل سرکرده‌اش حرمسرا راه انداخت و با اعضای اصلی این گروهک تماماً به روابط نامشروع می‌پردازد.
مستند «در آغوش یاران» با افشای جزئیات تکان دهنده‌ای از فساد و سوء استفاده جنسی توسط فرقه مسعود رجوی، پشت پرده های جدیدی از توحش و تجاوز سازمان منافقین را به تصویر می‌کشد. در این مستند تکان دهنده، سه تن از اعضای سابق سازمان منافقین که اینک در اروپا زندگی می کنند، با بیان خاطرات خود از چگونگی پیوستن به این سازمان، راز طلاق ها، ازدواج های اجباری و استثمار جنسی زنان به دست مسعود و مریم رجوی را افشا کرده اند.
این مستند با لحنی صریح‌تر از «فیلم ناتمامی برای دخترم سمیه» به فضا و مناسبات کثیف و البته پنهان منافقین پرداخت و این برای نخستین بار بود که به صراحت درباره روابط جنسی حاکم و مرید و مرادگرایی که برای توجیه این روابط جنسی تاکید می‌شود، سخن به میان می‌آید و فرقه بودن این گروهک بیش از پیش عیان می‌شود و به همین دلیل نیز این مستند در ساعات پایانی شب و با ۱۴+ پخش شد.
کارگردان بدون تلاش برای نمایش چهره‌ای روتوش شده از وقایع، وضعیت کنونی اعضای سابق منافقین را به همان شکلی کنونی شان پذیرفته و یکی از دلایل تاثیرگذاری این مستند، همین عرصه بازی است که فراهم شده و اجازه داده شده روایت از زبان اشخاصی بیان شود که به صراحت تاکید می‌کنند قربانی تجاوز سازمانی رجوی شده‌اند و از ترس مرگ، حتی جرات اعتراض نیز نداشته اند.
این مستند پنجشنبه ۲۰ شهریور ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه سه سیما پخش شد و جمعه ۲۱ شهریور ساعت ۲۲ به علت استقبال زیاد مخاطبان مجددا از شبکه ۲ پخش شد، به خوبی نشان داد همچنان باید فضا برای پرداختن و عیان ساختن هویت چنین گروهک‌هایی بازتر شود تا مردم درک کامل‌تری نسبت به هویت منافقین داشته باشند.

شناسه خبر : 8423

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 10 =