خانه / سیاسی / روحانی در پاسخ به شبکه تلویزیونی RTS: امکان بازگشایی سفارت آمریکا وجود دارد/ دشمنی‌ها نمی‌توانند تا ابد ادامه داشته باشند

روحانی در پاسخ به شبکه تلویزیونی RTS: امکان بازگشایی سفارت آمریکا وجود دارد/ دشمنی‌ها نمی‌توانند تا ابد ادامه داشته باشند

“حسن روحانی” رییس جمهور ایران معتقد است احیای مناسبات دیپلماتیک تهران و واشینگتن ممکن است.

رییس جمهور ایران که برای شرکت در نشست اقتصادی “داووس” به سوئیس سفر کرده است،با شبکه تلویزیونی دولتی این کشور (آر.تی.اس) مصاحبه کرد.
امکان بازگشایی سفارت آمریکا وجود دارد/ دشمنی‌ها نمی‌توانند تا ابد ادامه داشته باشندبه گزارش مشرق، رییس جمهوری اسلامی ایران در حالی برای شرکت در چهل و چهارمین دور نشست اقتصادی “داووس” به سوئیس سفر کرده است که در ژنو کنفرانس صلح سوریه بدون حضور نماینده از کشور ایران برگزار شد. “روحانی” در این مصاحبه تلویزیونی در مورد احتمال گسترش روابط تهران – واشنگتن و بحران سوریه صحبت کرده است.
 
“حسن روحانی” رییس جمهور ایران معتقد است احیای مناسبات دیپلماتیک تهران و واشینگتن ممکن است.
 
بر اساس گزارش خبرگزاری ریا نووستی، روحانی در پاسخ به پرسش شبکه تلویزیونی فرانسوی زبان RTS سوئیس در خصوص امکان بازگشایی سفارت آمریکا در تهران گفت «دشمنی نمی توانند تا ابد ادامه داشته باشند و دوستی ها نیز ابدی نیستند و به این دلیل باید دشمنی را به دوستی تبدیل کرد.»
 
روحانی که برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد وارد داووس شده روز چهارشنبه در مصاحبه با RTS همچنین خاطرنشان ساخت روابط با آمریکا در گذشته بغرنج بوده اما در صورت تلاش این مساله قابل حل خواهد بود.
 
رییس جمهور ایران افزود تلاش در راستای ایجاد اعتماد بین ایران و آمریکا لازم است و ایران دست خود را به سوی تمام کشورهای جهان دراز کرده و خواستار داشتن روابط خوب با همه کشور ها است.
 
یادآور می شود روابط ایران و آمریکا در سال ۱۹۸۰ میلادی پس از تصرف سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان رادیکال ایرانی قطع شد و اکنون سفارت سوئیس حافظ منافع ایالات متحده در جمهوری اسلامی است.

شناسه خبر : 19587

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 11 =