خانه / فرهنگی / روحانی کردستانی خودش را واقف سنت حسنه وقف کرد

روحانی کردستانی خودش را واقف سنت حسنه وقف کرد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، رحمن غریبی از روحانیون استان را اولین واقف سنت حسنه وقف معرفی کرد

سلمان روحی، مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کردستان، ظهر امروز (۲۶آذر ) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در سنندج، گفت: اولین روحانی کردستانی خودش را وقف سنت حسنه وقف در استان کرد.
وی، افزود: رحمن غریبی با هدف ترویج و تبلیغ سنت حسنه وقف و بستر سازی آسان برای کسانی که به هر طریقی می خواهند در ترویج فرهنگ وقف کاری انجام دهند اقدام به این کار کرد.
این مقام مسئول، ابراز کرد: کار این روحانی را در راستای شعار سال که همه می توانیم واقف باشیم صورت گرفت چرا که لازم است در هر شغل و مسئولیتی که داریم قدم های در فرهنگ سازی وقف در جامعه برداریم.
روحی، تصریح کرد: رحمن غریبی محقق، نویسنده، دارای مدرک سطح سه حوزه امام شافعی، دانشجو دکتری فقه شافعی و دارای تالیفات و مقالات متعددی در زمینه های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی است.
وی، در ادامه با اشاره به اهمیت وقف در جامعه، افزود: خداوند در قرآن کریم همه مردم را به سبقت گرفتن در کارهای نیک و خیر تشویق می کند و به یقین وقف کردن اموال و دارایی ها مهم ترین و ماندگارترین انفاق و کارهای نیک است.
این مقام مسئول، تصریح کرد: تأثير نهاد وقف به عنوان يک سنت ماندگار و به جاي مانده از پيامبر گرامي اسلام (ص) در پيشرفت هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي و حتي سياسي در جهان اسلام بر کسي پوشيده و پنهان نيست.
وی، در پایان خاطرنشان کرد: در فرهنگ اسلامی يکی از بهترين راه های زنده نگه داشتن نام انسان، وقف است، زیرا که وقف احسان بی منت، انفاق بی ریا، صدقه جاریه و چشمه همیشه جاری است که قرآن کریم آن را مورد تاکید قرار داده است.
 
 

شناسه خبر : 4675

این خبر رو هم ببینید

یادی از علامه تقی جعفری و حضورش در کردستان/ شهباز محسنی

دانشجوی مقطع کارشناسی که بودم علاوه بر کلاس های دانشکده، در جلسات و سخنرانی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =