خانه / اجتماعی / روزی سه روستا در کردستان گاز دار می شود

روزی سه روستا در کردستان گاز دار می شود

مدیر عامل شرکت گاز کردستان با اشاره به تسریع گازرسانی به مناطق روستایی این استان، گفت: در سال جاری هر سه روز یک روستای استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره مند می شود و نفوذ گاز در روستا ها ۸۸ درصد می باشد

 به گزارش خبرنگار اسرین مقصودی: مهندس  احمد فعله گری صبح روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان، به فعالیت های شرکت گاز استان اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال جاری میزان نفوذ گاز طبیعی در مناطق روستایی ۷۷ درصد بود که برنامه ریزی شده است تا پایان سال این میزان با افزایش ۱۰ درصد همراه بوده و به میزان ۸۸ درصد افزایش یابد.  
 
وی گفت: در راستایی عملیاتی کردن این برنامه در سال جاری، مقرر شد که کار گاز رسانی
به ۱۲۰ روستای استان کردستان اجرایی و عملیاتی شود و به همین دلیل ابتدای سال تا پایان سال جاری بطور متوسط به ازای هر سه روز یک روستا در استان کردستان از نعمت گاز خانگی بهره مند میشود.
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی و طبیعی استان کردستان کار گازرسانی در مناطق روستایی بسیار مشکل است و در همین راستا شرکت باید هزینه بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور داشته باشد و به همین دلیل کار سخت بوده و کندتر دنبال میشود.   
وی گفت: در راستای اجرایی کردن برنامه سال جاری شرکت گاز کردستان در بخش روستایی، قرار است که تا پایان سال ۱۲ هزار و ۷۰۰علمک نصب شده و ۱۳ هزار خانوار نیز از نعمت گاز خانگی بهره مند شوند.    
فعله گری یادآور شد: برای عملیاتی کردن برنامه سال جاری در استان کردستان اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که خوشبختانه با دعوت از پیمانکاران بومی، هم اکنون تمای پروژه ها فعال بوده و به صورت مستقیم بیش از هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.            
وی با اشاره به میزان پیشرفت پروژه های در دست اجرای شرکت گاز کردستان، عنوان کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا دهه فجر سال جاری ۱۰۰ روستا گازرسانی می شود و ۲۰ روستای دیگر نیز تا پایان سال مورد بهره برداری قرارمیگیرد.     
مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: خدمت رسانی به مردم به ویژه در روستاهای استان کردستان یکی از اولویت های شرکت گاز است و خوشبختانه به دلیل امنیت ایجاد شده، هم اکنون ما مشکلی برای خدمت رسانی به مردم استان به ویژه در مناطق روستایی نداریم.                                                              
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سایر فعالیت های شرکت گاز استان کردستان، یادآور شد: در هفت ماهه اول سال جاری۵۵۰ کیلومتر شبکه گذاری در استان کردستان اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: خوشبختانه هم اکنون روزانه دو کیلومتر لوله گذاری گاز در سال جاری در استان کردستان انجام شده  و کل شبکه های اجراء شده در سطح شهرها و روستاهای استان کردستان از ابتداء گازرسانی تا اکنون به بیش از ۹ هزار و ۲۰۰ کیلومتر رسیده است.   
فعله گری به اجرای یک خط جدید ورودی به استان کردستان اشاره کرد و گفت: با تکمیل این خط انتقال در استان کردستان ضمن افزایش ظرفیت و توان استان، زمینه برای صادرات گاز به اقلیم کردستان عراق فراهم می شود و کردستان این توان و قابیلت را پیدا کرده است
وی عنوان کرد: در هفت ماهه اول سال جاری در استان کردستان شش هزار و ۵۰۰ علمک نصب شده است و کل علمک های استان کردستان به بیش از ۲۵۰ هزار مورد رسیده و به همین دلیل ۴۷۱ هزار مشترک نیز از نعمت گاز بهره مند هستند.
مدیر عامل شرکت گاز کردستان اظهار داشت: در بخش جمعیت شهری استان کردستان نیز میزان نفوذ گاز طبیعی به ۹۹.۹ درصد رسیده است و در این زمینه استان کردستان یکی از شرکت های برتر کشور به شمار می رود.
وی به موضوع افزایش میزان مصرف گاز در استان کردستان اشاره کرد و یادآور شد: در بخش میزان مصرف در ماه جاری در مقایسه با مدت مشابه ماه گذشته میزان مصرف ۲۵ درصد افزایش یافته است به گونه ای که در مهر ماه میزان مصرف روزانه استان هفت میلیون متر مکعب بود که این میزان در هفته گذشته بطور میانگین در روز به ۸.۵ متر مکعب افزایش پیدا کرده است.
فعله گری گفت: با توجه به فرا رسیدن هوای سرد انتظار می رود که با همکاری خود مردم و همچنین اقدامات شرکت گاز، به هیچ عنوان شاهد قطعی گاز در استان کردستان نباشیم که این مهم نیاز دارد ، مشترکین محترم شرکت ملی گاز در سراسر کشور عزیزمان ایران با رعایت صرفه جویی و استفاده بهینه از گاز طبیعی این شرکت را یاری دهند.

شناسه خبر : 6033

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =