خانه / فرهنگی / رونمایی از ۳ کتاب فرهنگی و ادبی کردی در سقز

رونمایی از ۳ کتاب فرهنگی و ادبی کردی در سقز

پایگاه خبری-تحلیلی زریان؛ مراسم رونمایی از ۳ کتاب فرهنگی و ادبی اثر نویسندگان سقزی با حضور جمع کثیری از اهالی فرهنگ و ادب، نویسندگان و شاعران سقز و شهرهای بوکان، مهاباد، بانه، دیواندره، بیجار، سنندج، کرمانشاه و… در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد سقز برگزار شد

به گزارش زریان ؛ در این برنامه فرهنگی از کتاب های “خوریک ئه­ده­مه بن ده­ستم” (مجموعه شعر) اثر یونس حسینی؛ “ئانتراکت” (مجموعه شعر) تالیف: میلاد امان الهی و “که­تنگه” (رمان) نوشته علی حسینی در مراسم امروز، رونمایی و تقدیم جامعه فرهنگی و ادبی شد.
 
در ابتدای این مراسم مدیر انتشارات گوتار سقز با اشاره به تلاش های مستمر نویسندگان و شاعران منطقه برای تولید آثار ادبی و فرهنگی، گفت: احساس مسئولیت اجتماعی و میل به پیشرفت و توسعه فرهنگی جامعه مهترین انگیزه این نویسندگان می باشد.
 
رضا شجیعی افزود: همین تلاش ها، فعالیت ها و تولیدات مناسب ادبی و فرهنگی بوده که باعث شد زبان کردی به عنوان یک زبان رسمی در مدارس و دانشگاه ها تدریس و همچنین رشته زبان و ادبیات کردی راه اندازی شود.
 
وی همچنین به فعالیت های انتشارات گوتار اشاره و گفت: در پاییز امسال ۱۸ عنوان کتاب مختلف توسط انتشارات گوتار منتشر شده است و برنامه های مختلف دیگری با همکاری نهادهای فرهنگی و ادبی برای توسعه این فعالیت ها تدارک دیده ایم.
 
در ادامه چند نفر از شاعران حاضر در مراسم یعنی: سعید نجاری (آسو)، حسین شیربگی، احمد شبانی و اسماعیل عزمی بعنوان اعضای پانل تخصصی روی جایگاه رفته و به تحلیل و نقد کتاب های منتشر شده پرداختند.
 
بعد از مراسم رونمایی، شب شعر با حضور شاعران برگزار شد.

شناسه خبر : 19665

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 1 =