خانه / سیاسی / رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج: قضات درحکم های مالیاتی وضعیت اقتصادی جامعه رامدنظر قرار دهند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج: قضات درحکم های مالیاتی وضعیت اقتصادی جامعه رامدنظر قرار دهند

سنندج- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج از قضات هیات های حل اختلاف مالیاتی خواست درصدور حکم های مالیاتی خود وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه را هم در نظر داشته باشند.

سیدکمال حسینی امروز یکشنبه در یازدهمین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج که با دستورکاربررسی مشکلات فعالین اقتصادی در هیات های حل اختلاف مالیاتی تشکیل شد، گفت: در ناملایمات اقتصادی کشور و بحران ها و تحریم های اقتصادی صدمات جبران ناپذیری به کالبد اقتصادی کشورمان و بنگاه های اقتصادی وارد شده است.
وی عنوان کرد: یکی از اثرات زیانبار مسائل مذکور تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و رشد بیکاری بود که موجب تحمیل هزینه ای زیادی برای مردم، دولت و نظام شده است.
وی اظهارداشت: در سطح تصمیم گیری کلان برای درمان این مشکلات دولتمردان دولت تدبیر وامید سه نسخه شامل رونق تولیدات صادرات محور که نیازمند جذب سرمایه گذار بود، تامین بودجه از محل تولیدات غیر نفتی و پرداختن به اصل ۴۴ قانون اساسی را پیچیدند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ادامه داد: تامین بودجه از محل اخذ مالیات نیازمند فاکتورهای زیادی است که این مهم هم در کشور وهم دراستان ما ضعیف است.
حسینی بیان کرد: نبود ثبات و امنیت اقتصادی ناشی از نوسانات ارزی، گسترده بودن بیش از حد اقتصاد در بخش دولتی و نبود ساختار اقتصادی مناسب تولیدمحور  و نبود قوانین و مقررات حمایت کننده از تولید از جمله مهمترین مشکلات حوزه اقتصادی ما است.
وی با اشاره به اینکه دولت و مردم در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی هستند، اظهارداشت: همه کم یا زیاد وظیفه ای با موضوع برخورد می کنند لذا برخلاف سیاست های تدوین شده دولت، هنوز رونق اقتصادی حاصل نشده است.
وی اضافه کرد: متاسفانه بیشتر مسئولان به دنبال تفکر وظیفه محوری هستند و برای آنها خروجی کارها و اقدامات زیاد اهمیتی ندارد.
ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در دادگستری کردستان
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج عنوان کرد: اگر مالیاتی متناسب با عملکرد کنونی واحدهای تولیدی تعیین نشود و بیشتر از میزان درآمد و هزینه های این واحدها این اقدام انجام گیرد بی شک شاهد تعطیلی بیشتر این واحدها خواهیم بود.
حسینی ادامه داد: ما از قضات هیت های حل اختلاف مالیاتی درخواست داریم که وضعیت اقتصادی امروز جامعه را هم در حکم های صادره خود مد نظر داشته باشند.
وی از ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در دادگستری استان خبردادو عنوان کرد: از این به بعد دعاوی فعالان اقتصادی در این شعبه مورد رسیدگی قرار می گیرد.

شناسهٔ خبر: ۳۹۱۸۰۶۵ – یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۸

شناسه خبر : 12137

این خبر رو هم ببینید

شوراهای اسلامی شهر وروستا ازشعار تا عمل شورا مُرده متولد شد/ محمدهادیفر

سرویس ایران- شوراها با پشتیبانی فرهنگی و تاریخی در سال ۱۳۷۷ در صحنه جامعه ایران …

خانه / اجتماعی / رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج: ایجادزیرساخت‌های سرمایه‌گذاری کردستان مستلزم حمایت بخش دولتی است

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج: ایجادزیرساخت‌های سرمایه‌گذاری کردستان مستلزم حمایت بخش دولتی است

سنندج- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ایجاد زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در این استان را مستلزم حمایت‌های بخش دولتی ذکر کرد.

 به گزارش خبرنگار مهر، سیدکمال حسینی  شامگاه سه شنبه در دیدار اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با نماینده ولی فقیه در کردستان، گفت: امروزه مباحث اقتصادی در دنیا بر روی سرخط تمامی مذاکرات قرار گرفته است و جبهه اقتصادی کشور ما نیز مورد هدف است و این مبحث اهمیت و امکان نفوذ وتاثیر گذاری این مسئله را می رساند.
وی بیان کرد: عقب ماندگی های تاریخی و محرومیت هایی که از قبل و در حال حاضر در استان کردستان وجود دارد مشکلات بسیاری را گریبان گیر فعالین اقتصادی واقتصاد استان کرده است.
وی عنوان کرد: در وضعیت فعلی ما نیازمند جذب سرمایه گذار هستیم تا مقداری از میزان شکاف های موجود بکاهیم.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج با اشاره به اینکه موانع جذب سرمایه گذار در استان به مشکلات حوزه های زیرساختی باز می گردد، افزود:  عدم سرمایه گذاری شرکت‌های بزرگ دولتی وبه نسبت میزان کم کمک های دولتی در ایجاد زیر ساخت های لازم نیز دخیل است.
سیدکمال حسینی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در استان ما با مشکلات بسیاری مواجه است، گفت: متاسفانه فضای مطلوبی برای فعالیت بخش خصوصی در استان کردستان فراهم نیست.
وی ادامه داد: سیاست گذاری ها در سطح کلان خوب تبیین شده اما مشکل اصلی در بدنه ودر  سطح پایین، کارشناسی و مرحله اجرایی کارها به ویژه در حوزه سرمایه گذاری است که این مسئله خود نیازمند یک اهتمام ویژه و تفکر اساسی است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج اظهار کرد:در شرایط فعلی نیاز است به بخش خصوصی اعتماد کرد تا فرهنگ سازی لازم در سطح جامعه صورت پذیرد و و اهتمام ویژه به جایگاه  بخش خصوصی برای دست اندرکاران امر روشن شود.
حسینی اظهارداشت: کارشناسان در استان کردستان بیشتر به قوانین، مقررات، بخش نامه ها و دستورالعمل هایی بازدارنده تکیه می کنند.
وی افزود: درسایر استان های کشور دست اندکاران در صدد بهره گیری از قوانین حمایت گرانه هستند و به نفع فعالان اقتصادی  آسان کاری می کنند بنابراین بخش خصوصی استان ما هم در این خصوص نیازمند کمک و یک حرکت اساسی از سوی بخش دولتی است.
وی بیان کرد: حمایت از بخش خصوصی می تواند مشکل اقتصاد استان را که منشاء تمام مشکلات موجود اجتماعی اعم از بیکاری، آسیب های اجتماعی، اعتیاد، طلاق، جرم و خروج نیروهای جوان و مستعد از کشور است را رفع کند.
وی عنوان کرد: امیدواریم با تفکرات مثبت نماینده ولی فقیه در استان کردستان و حمایت ایشان، دست اندرکاران و کارشناسان و مسئولین امور جسارت و جرات بیشتری برای استفاده از اختیارات مدیریتی از زوایای قانونی در راستای توسعه استان پیدا کنند.

شناسهٔ خبر: ۳۵۹۱۷۳۰ – چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۹:۱۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 6823

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 11 =