خانه / فرهنگی / رییس حوزه هنری کردستان: افتتاح سینما آزادی در بیجار/کتاب محبت پنهان رونمایی می شود

رییس حوزه هنری کردستان: افتتاح سینما آزادی در بیجار/کتاب محبت پنهان رونمایی می شود

سنندج- رییس حوزه هنری استان کردستان از افتتاح سینمایی با عنوان آزادی در شهرستان بیجار به مناسبت آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: در این روز از کتاب محبت پنهان در بیجار رونمایی می شود.

امین مرادی امروز یکشنبه در جلسه ستاد استانی هماهنگی حماسه سوم خرداد که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، به برنامه های حوزه هنری استان در گرامیداشت این حماسه در کردستان اشاره کرد و گفت: نخستین سینما شهرستان بیجار با عنوان آزادی با صرف اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان احداث شده که در سوم خرداد به بهره برداری می رسد.
وی گفت: توسعه مراکز فرهنگی و هنری در استان کردستان به ویژه شهرستانها در راستای عدالت در این بخش یکی از نیازهای اصلی به شمار می رود و حوزه هنری در همین راستا اقدام به بازسازی سینما آزادی بیجار گرفت و خوشبختانه این مکان مجهز و به روز فرهنگی همزمان با حماسه سوم خرداد ماه به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به فعالیت های حوزه هنری استان کردستان در حوزه ادبیات پایداری، عنوان کرد: به مناسبت این حماسه به یادماندنی از کتابی با عنوان محبت پنهان نوشته محمد تقی کریمی در شهرستان بیجار رونمایی خواهیم کرد.
مرادی اضافه کرد: کتاب مذکور خاطرات ۱۳ نفر از دانش آموزان شهرستان بیجار است که عازم عملیات والفجر شدند و از این تعداد ۶ نفر به درجه رفیع شهادت نائل گشتند و هفت نفر هم به اسارت دشمن درآمدند.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای استان کردستان در حوزه ادبیان پایداری، یادآور شد: در صورت افزایش حمایت های مالی، حوزه هنری استان کردستان ظرفیت های خوبی در حوزه ادبیات پایداری و دفاع مقدس در اختیار دارد و به بهترین شکل ممکن می تواند آثار مکتوب زیادی را در این بخش تهیه و تولید کرد.
رییس حوزه هنری کردستان بیان کرد: از دیگر برنامه های ما به مناسبت سوم خرداد برگزاری شب شعر و خاطره در سنندج وبیجاراست که در راستای ترویج ارزش های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
مرادی از دیگر برنامه های حوزه هنری استان را اکران ویژه فیلم در سینما بهمن سنندج و سینما آزادی بیجار ذکر کرد و افزود: نمایشگاه عکس و نقاشی هم به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر برپا می شود.
وی با اشاره به لزوم تقویت و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در جامعه به عنوان یک نیاز اصلی و ضروری، گفت: توجه به این گونه فعالیت ها بهترین راهکار برای ترویج ارزش های انقلابی و اسلامی در جامعه است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان بیان کرد: ما از طریق فرهنگ و هنر می توانیم به بهترین شکل ممکن ویژگی های انقلاب اسلامی را برجسته کرده و آنها را به نسل های بعدی منتقل کنیم و به همین دلیل حمایت از این بخش لازم و ضروری است.
در جریان برگزاری این جلسه اقدامات و برنامه های ادارات و سازمان های دولتی در خصوص حماسه آزادسازی خرمشهر مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و هر کدام از ادارات نیز به بیان گزارشی از فعالیت های خود پرداختند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۷۲۲۲۲ – یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۴:۳۴

شناسه خبر : 10179

این خبر رو هم ببینید

درخشش حافظ کردستانی در مسابقات سراسری قرآن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از درخشش طاهره نائبی موحد، حافظ کردستانی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 13 =