خانه / سیاسی / رییس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی: عملکرد مسئولان اقتصادی استان قابل قبول نیست

رییس مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی: عملکرد مسئولان اقتصادی استان قابل قبول نیست

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به باقی ماندن سه ماه از سال حماسه اقتصادی خطاب به مدیران اقتصادی استان، گفت: متاسفانه شیوه کار و عمل مدیران این حوزه قابل قبول نیست و بر همین اساس باید با دستورالعمل هایی که به نفع مردم است عمل کنند.

حامد قادرمرزی ی در هشتمین جلسه شورای اداری استان با تاکید بر اینکه دستور و فرمان خداوند قانون اساسی همه مسلمانان است، اظهار کرد: بر اساس آیه های قرآن باید امانت به اهلش سپرده شود و ما نیز برای اجرای بهینه دستورات خداوند اعلام آمادگی می کنیم.
وی با اشاره به مطرح کردن بحث لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتراضات مجمع نمایندگان استان کردستان در این راستا به این خاطر بود که بودجه اختصاص یافته به استان کردستان بر خلاف برنامه های آقای روحانی بود و با لایحه مطرح  شده در مجلس هم خوانی نداشت.
وی تصریح کرد: علی رغم اینکه اوضاع استان کردستان در این لایحه بهتر از سایر استانهای دیگر بود، اما ما اعتراض خود را به صورت استعفای دسته جمعی اعلام کردیم.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر درآمدهای ملی با مشکل مواجه است، افزود: همه ما می دانیم که هزینه این مشکلات عزت نفس ملی است که ایرانیان پرداخت می کنند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکلات مالی و اعتباری موجود و عدم اجرایی شدن پروژه های عمرانی در استان بیان کرد: در این شرایط باید تکریم مردم را در اولویت کارهایمان قرار دهیم.
قادرمرزی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از عملکرد مدیران و مسئولان استان، عنوان کرد: عدم دسترسی آسان مردم به شما موجب دوری مردم از نظام می شود، لذا باید کوشید که این مهم را حل کرد.
وی با بیان اینکه ما از دید مردم مدیران و نماینده نظام هستیم، ‌ابراز داشت: این نعمت خدادادی فرصتی برای خدمت کردن به مردم و ساختن دنیا و آخرت خود است.
مسئولان سهم سه درصدی پژوهش از بودجه را پرداخت کنند
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جایگاه و اهمیت پژوهش در توسعه اظهار کرد: مدیران و مسئولان اجرایی باید یک تا سه درصد بودجه را به بخش پژوهش اختصاص داده و ارتباط خود را با دانشگاهیان تقویت کنند.
وی ضمن ابراز تاسف از وجود امر “کپی کردن” در نظام پژوهشی کشور افزود: این ضعف باید به درستی و با برنامه ریزی مدون دانشگاهیان برطرف شود.
قادرمرزی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید برای ارتقای توسعه، شرح خدمات مربوط به خود را برای مطالعه در اختیار پژوهشگران استان قرار دهند.
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به باقی ماندن سه ماه از سال حماسه اقتصادی خطاب به مدیران مربوطه در این حوزه عنوان کرد: متاسفانه شیوه کار و عمل مدیران حوزه اقتصادی استان قابل قبول نیست و بر همین اساس باید با دستورالعمل هایی که به نفع مردم است عمل کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه پایدار در نهایت توسط کارگزاران توسعه تحقق می یابد، عنوان کرد: مشارکت مردم نیز در دستیابی به توسعه پایدار بسیار مهم و حایز اهمیت است.
قادرمرزی تاکید کرد: در این راستا مسئولان ادارت باید به عنوان متخصص موجود در راس دستگاه های اجرایی نیازها و آسیب های خود را شناسایی کرده و در صدد رفع آنها برآیند.
وی همچنین بر ارتباط موثر مدیران کل در سطح استان با وزارتخانه های مربوطه تاکید کرد.
 
نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی به بحث کمبود اعتبار در بخش آموزش و پرورش نیز اشاره و درخواست کرد: موسسات خیریه استان به آموزش و پرورش کمک کنند.
وی با اشاره به شرایط آزمون های استخدامی در استان کردستان خاطرنشان کرد: استخدامی در ادارت کل سهمیه شهرستان سنندج نیست و بر همین اساس این امر نباید استخدامی بومی سنندج در نظر گرفته شود چرا که سهمیه کل استان است.
قادرمرزي در پایان سخنان خود با اشاره به این سخن وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار کردستان، كه گفته بود فردي بومي و جامع شرايط را براي استانداري كردستان پيدا نكرديم، یادآور شد: وزير كشور در اين جلسه عنوان كرد من به حجت نرسيدم و با توجه به صحبت هاي كه من با وي داشتم ایشان توضيح داد كه تنها قصد و منظور وي اين بوده كه به حجت نرسيده و منظور وي اين نيست كه كردستان فردي در اين سطح ندارد.
 

شناسه خبر : 19627

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =