خانه / سیاسی / زمینه لازم برای رشد و توسعه علم نانو در کردستان فراهم شود

زمینه لازم برای رشد و توسعه علم نانو در کردستان فراهم شود

سنندج – استاندار کردستان با تاکید بر ایجاد زمینه لازم برای رشد و توسعه علم نانو در استان، گفت: باید زمینه موفقیت در تجاری سازی را برای جوانان فعال در حوزه نانو فراهم کنیم.


 روابط عمومی استاندار کردستان، بهمن مرادنیا در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کردستان با تبریک موفقیت و درخشش دانش آموزان کردستانی در مرحله اول المپیاد نانو، اظهار داشت: با توجه به استعداد دانش آموزان و فرصت موجود، باید زمینه رشد و توسعه این علم در استان بیش از پیش فراهم شود.

وی با بیان اینکه در استان توانمندی های فراوانی داریم و همه ما موظف هستیم برای رشد و شکوفایی آنها تلاش کنیم، افزود: تسریع در برگزاری نشستی به منظور بررسی راه های حمایت از مدال آوران کردستانی المپیادهای نانو و تشکیل مجموعه ای به این منظور ضروری است.

استاندار کردستان ایجاد بستر و توسعه علم را یک وظیفه اصلی برای مسئولان و دست اندرکاران امر دانست و خواستار تشکیل سریع نشست هماهنگی در این خصوص به منظور جلب حمایت و همکاری دستگاه های دولتی و بخش خصوصی شد و ادامه داد: خوشبختانه در سطح استان این ظرفیت وجود دارد و باید کمک ها به این سمت هدایت شود.

مرادنیا یادآور شد: علاوه بر کمک هایی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از این نخبگان در نظر گرفته شده، در استان هم ظرفیت هایی مانند پتروشیمی، کارخانه لاستیک و شرکت های خصوصی بزرگی داریم که به بحث حمایت از توسعه ورزش ورود کردند و می توانیم بخشی از این حمایت ها را به این مجموعه اختصاص دهیم.

وی بیان کرد: بخش خصوصی و دولت باید با هم از جوانان موفق حمایت کنیم و زمینه موفقیت هرچه بیشتر آنها در تجاری سازی فناوری نانو را فراهم کنیم.

استاندار کردستان گفت: علاوه بر بنیاد نخبگان باید با همکاری دستگاه های مرتبط، زمینه رشد و موفقیت دانش آموزان و تجاری سازی علم نانو در سطح استان فراهم شود.

مرادنیا همچنین در پایان سخنان خود به اهمیت آزمون سراسری و حساسیت این رقابت علمی اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران در زمان برگزاری آزمون از حضور و بازدید در محل های برگزاری کنکور خودداری کنند تا باعث ایجاد استرس در بین شرکت کنندگان نشوند.

شناسه خبر : 23052

این خبر رو هم ببینید

سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان وکالت ممکن نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سخن گفتن از سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =