خانه / سیاسی / ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد: افزایش قربانیان غیر نظامی در حمله نیروهای ائتلاف ضد داعش

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد: افزایش قربانیان غیر نظامی در حمله نیروهای ائتلاف ضد داعش

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در گزارشی از افزایش قربانیان غیر نظامی حملات ائتلاف ضد داعش به عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا موسوم به «سنت‌کام»  در یک گزارش داخلی اعلام کرد که در حملات هوایی آمریکا علیه گروه داعش در عراق و سوریه، بین ماه‌های آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۵ به جزء هشت کشته، سه تن از افراد غیرنظامی نیز زخمی شده‌اند.
در همین رابطه گفته می شود که ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا به دلیل کشته شدن افراد غیرنظامی عذرخواهی کرده است. در این گزارش آمده است: «بخاطر تلفات جانی افراد غیر نظامی و جراحاتی که این افراد در نتیجه حملات هوایی ما داشتند، متاسفیم.»
در ادامه این توضیحات تاکید می شود که این مسئله غیرعمدی بوده است. در تحقیقات سنت کام گفته می‌شود دو تن از غیرنظامیان در ۱۲ آوریل ۲۰۱۵ در حملات هوایی کشته شدند. سنت کام اعلام کرده است که مرگ این افراد در نتیجه حملات هوایی علیه داعش در نزدیکی الحویجه عراق رخ داده است.
افراد غیرنظامی دیگری هم در حملات هوایی آمریکا در ۱۱ ماه ژوئن ۲۰۱۵ در نزدیکی شهر سلوک سوریه کشته شدند. در ۴ ژوئیه ۲۰۱۵ در نزدیکی رقه پ در سوریه نیز افراد غیرنظامی در پی حمله هوایی کشته شدند.
در ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ پنتاگون پذیرفت که چهار فرد غیرنظامی نیز در حملات هوایی آمریکا در محل بازرسی گروه دولت اسلامی در شهر هترا (حضر) عراق کشته شدند. در میان قربانیان این حادثه یک کودک نیز دیده می‌شود.
آمریکا و کشورهای ائتلاف از تابستان ۲۰۱۴ بمبارانهای هوایی خود را در سوریه و عراق علیه داعش را آغاز کردند. درباره تلفات افراد غیرنظامی تاکنون گزارشهای متعددی منتشر شده است.

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۵۷۰۴ – شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ – ۱۱:۱۴
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14601

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + شانزده =