خانه / سیاسی / سخنگوی کاخ سفید: اوباما تحریم‌های جدید علیه ایران را وتو می‌کند

سخنگوی کاخ سفید: اوباما تحریم‌های جدید علیه ایران را وتو می‌کند

کاخ سفید هشدار داد در صورتی که کنگره تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران به تصویب برساند، رئیس جمهور آمریکا آن را «وتو» خواهد کرد.

کاخ سفید هشدار داد در صورتی که کنگره تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران به تصویب برساند، رئیس جمهور آمریکا آن را «وتو» خواهد کرد.
 
تسنیم به نقل از پایگاه خبری «اسکای نیوز» نوشت: «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید، روز پنجشنبه، عنوان کرد تصویب تحریم های تازه علیه تهران به دیپلماسی آمریکا در ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته ای ضربه می زند، اما در صورتی که تلاش ها برای دستیابی به یک توافق هسته ای (دائم) به بن بست رسد، تحریم هایی علیه ایران به سرعت وضع خواهد شد.
 
کارنی گفت: «ما معتقدیم که مقطع کنونی زمان مناسبی نیست که کنگره بخواهد تحریم های تازه علیه ایران تصویب کند. باید از هر اقدامی که به فرصت به دست آمده برای نیل به یک راه‌حل دیپلماتیک ضربه می زند، اجتناب کرد.»
 
سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد: «اگر کنگره تحریم های تازه ای علیه ایران به تصویب برساند، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا آن را وتو خواهد کرد.»
 
وی با اشاره به تلاش برخی اعضای مجلس سنا در زمینه تصویب تحریم های تازه علیه ایران، تصریح کرد: «ضرورتی ندارد مجلس سنا با وضع تحریم های تازه علیه ایران، تلاش های دیپلماسی را با شکست مواجه سازد. اگر چنین اتفاقی بیفتد رئیس جمهور آن را وتو خواهد کرد.»
 
این هشدار کاخ سفید در حالی است که روز پنجشنبه ۲۶ سناتور آمریکایی، با وجود درخواست های مکرر کاخ سفید، اعلام کردند، طرح تازه ای را برای افزایش تحریم های ایران آماده کرده اند.
 
مبتکران این طرح سناتور دموکرات «رابرت منندز» رئیس کمیته روابط خارجی سنا، سناتور دموکرات «چاک شومر» و سناتور جمهوریخواه «مارک کیرک» هستند.
 
این طرح در حالی پیشنهاد شد که کمیته بانکی آمریکا از به رای گذاشتن طرح دیگری که برای تحریم های ایران در نظر گرفته شده بود، خودداری کرد.

شناسه خبر : 19541

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 8 =