خانه / اجتماعی / سد چراغ ویس، فرودگاه، کنارگذر و بیمارستان سقز در اولویت اتمام هستند

سد چراغ ویس، فرودگاه، کنارگذر و بیمارستان سقز در اولویت اتمام هستند

تکمیل سد چراغ ویس بویژه به علت وجود مشکلات آب شرب و کشاورزی، فرودگاه، کنارگذر و بیمارستان و دیگر پروژه‌های نیمه تمام از اولویتهای دولت یازدهم برای توسعه این شهرستان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه و در پایان سفر یک روزه به شهرستان سقز گفت: هفته گذشته نیز هیاتی از سوی رئیس محترم جمهور برای مشاهده طرح‌های اساسی سقز، به این شهرستان سفر کردند و تصمیمات مناسبی در این حوزه گرفته شده است.
زاهدی تکمیل سد چراغ ویس سقز به ویژه به علت وجود مشکلات آب شرب و کشاورزی را اولویت نخست استان در حوزه ساخت سدها عنوان کرد و با اشاره به پیشرفت فیزیکی این طرح، ابراز امیدواری کرد سال آینده سد چراغ ویس شهرستان سقز به بهره‌برداری برسد.
استاندار کردستان راه حل اتمام پروژه فرودگاه سقز را جذب منابع فاینانس اعلام کرد و گفت: تلاش می‌کنیم از محل منابع ریاست جمهوری و همچنین ماده ۱۸۰ اعتبارات مناسبی برای این پروژه، جذب کنیم.
عبدالمحمد زاهدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری موفق جشنواره سراسری تئاتر کردی در این شهر، کیفیت برگزاری این جشنواره را نشان دهنده ظرفیت بالای فرهنگی سقز دانست.
وی تصریح کرد: برنامه ما برگزاری مرتب و سالانه این جشنواره است و در همین راستا، دستور ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره در این شهر را صادر کرده‌ام.
استاندار کردستان با تایید مشکلات سخت افزاری برای برگزاری جشنواره های تئاتر در سقز بویژه تجهیزات صوتی، تصویری و نور بر ضرورت تجهیز سالن نمایش این شهرستان تاکید کرد.
عبدالمحمد زاهدی همچنین ابراز امیدواری کرد در جریان سفر ریاست محترم جمهوری به کردستان، اعتبارات لازم برای پروژه‌های فرودگاه سقز، کنار گذر و بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی این شهرستان بعنوان سه پروژه مهم عمرانی سقز مصوب گردد. / الف

شناسه خبر : 8419

این خبر رو هم ببینید

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =