خانه / جریانات تکفیری / سردار سلامی در همایش تبیین اندیشه‌های امام خامنه‌ای: داعش و القاعده بلای جان موسسان شان شده اند

سردار سلامی در همایش تبیین اندیشه‌های امام خامنه‌ای: داعش و القاعده بلای جان موسسان شان شده اند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر این موضوع که هرچه دشمنان هزينه مي كنند ما سود می کنیم، گفت: چرا امروز نظام امنيتي اروپا دچار چالش شده و داعش و القاعده بلاي جان موسسانشان شده اند؟

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش تخصصی تبیین اندیشه های امام خامنه ای که صبح امروز سه شنبه در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد با تبریک ایام اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین (ع) اظهار کرد: امروز روز میلاد پاسداری است، امام حسین (ع) مظهر همه درخشش ها در فضائل آفرینش، ایمان حقیقی، شجاعت، عطوفت، جوانمردی، عفو و قرار گرفتن در قلب حوادث سهمگین است.
وی افزود: پاسداری، یافتن الهامی است از آن روح بزرگ و خصوصیات برجسته که در طراز یک انسان کامل است.
سردار سلامی گفت: سپاه در عاشورای سال ۶۱ هجری تاسیس شد آن زمان که جمعی از صحابه وفادار اهل بیت در عظیم ترین واقعه تاریخ همه وجود خود را برای دفاع حریم امامت و پاسداری از اسلام فدا کردند.
جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آن روز سپاه پاسداران شکل گرفت با ۷۲ پاسدار اصیلی که ایمان در عمق باورها و اندیشه هایشان ریشه داشت.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران امتدادی از آن نهال های زیبای غرس شده در پهن دشت کربلاست و هنوز کاروان شهیدان در راهند و هر روز از این باغ دست گل هایی می رسد و عطر شهادت در کوچه و خیابان های ما مشام عاشقان اسلام را فرح می بخشد.
وی تصریح کرد: ما امروز در این همایش افق های بلند و فضای نورانی اندیشه یک رهبر بزرگ بیرق نجات امت اسلامی را در یکی از سرنوشت سازترین مقاطع اسلام بر دوش گرفته است تبیین می کنیم.
سردار سلامی ادامه داد: ما وظیفه داریم الگوها و شاخص ها و معیارهای تفکرات متعالی و دامنه ها و تفکرات انقلابی این رهبر بزرگ را در مقیاسی عملیاتی بسط دهیم و از انبساط اندیشه های راهبردی رهبری فضا و نقشه راهی برای سعادت جهان اسلام بسازیم.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اسلام امروز بعثت دوباره یافته است گفت: امروز اسلام فرصت حاکمیت پیدا کرده و فرصت ساختن یک تمدن عظیم را یافته است.
وی افزود: بنابراین در این بعثت مجدد امروز روزی است که می تواند برای اسلام از تمدن سخن گفت.
جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: بزرگترین ویژگی رهبری ما این است که قادر است الهامات وحیانی قران و سنت های این کتاب را با موقعیت های امروز و با مظاهر مادی تمدن جدید اسلام و با واقعیت های زمان ترکیب کند و نقشه راهی برای توسعه و بسط حاکمیت اسلام حداقل در جغرافیای سیاسی جهان اسلام بسازد.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: اندیشه های رهبری از تقاطع چند گذرگاه عبور می کند. این اندیشه ها اول متکی به منطق وحی بوده که این منطق حق است زیرا خدا با منطق حق نطق می کند.
جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: این اندیشه ها در مرحله دوم متکی به تجربه های ژرف و منحصر به فرد تاریخ اسلام است. رهبری که ده ها سال هم در قلب عظیم ترین وقایع تاریخ اسلام بیرق هدایت امت را بر عهده داشته است و توانسته بر استراتژی دشمنان غلبه کند یک سرمایه بزرگ محسوب می شود.
وی با بیان اینکه اندیشه های رهبری متکی بر مطالعات و دریافت ها از تاریخ اسلام و بشریت است گفت: مجموعه این عوامل از او یک شخصیت ممتاز و بی بدیل هم در سطح اندیشه و هم در سطح اعتقادات ساخته است به عنوان نمونه او عمیقا دشمنان اسلام را می شناسد و این شناخت هم از تجربه و مدل های رفتاری دشمن و تسلط بر تفکر آنان نشات می گیرد و همچنین از آموزه های قران ناشی می شود.
سردار سلامی ادامه داد: وقتی نگاه به دشمن با زاویه نگاه وحی همسو می شود شما هرگز فریب ظاهری گفتمان عامه پسند دشمن را نمی خورید زیرا به زوایای ذهن او اشراف پیدا می کنید.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رهبری می داند دشمن از مبارزه با ما دست بر نمی دارد جز اینکه ما از دین خود دست برداریم. شما این موضوع را در گفتمان دشمن نیز دریافت می کنید چرا که آنان گفته اند آیا امریکا می تواند قلب و ذهن مسلمانان عالم را تسخیر کند؟
وی با بیان اینکه وقتی رهبری پیرامون بی اعتمادی دشمن سخن می گوید دقیقا مبتنی بر کلام وحی است اظهار کرد: وقتی رهبری این چنین به دشمن نگاه می کند مطمئنا می داند که آنها هرگز با ما به نقطه سازش و ادراک مشترک نمی رسند و این تضاد قابل جمع نیست.
سردار سلامی  گفت: رهبری می گوید تنها راه تاثیرگذاری بر هندسه قدرت جهانی قوی شدن است. این مهم را قران هم می گوید. دشمن جز منطق قدرت نمی فهمد. باید قوی بود تا قدرت تاثیر و تحلیل اراده و حفظ عناصر هویت خود را داشته باشیم.
جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: رهبری وقتی از عدالت سخن می گوید حتی عدالت برخورد با دشمن را نیز نشان می دهد. زیرا او ستاره درخشانی در سپهر اندیشه های جهانی است نور علم ولی فقیه باید همه جهان را روشن کند. حتی اگر دشمن شما شانی نیز بود شما نباید از جاده عدالت خارج شوید.
وی افزود: رهبری وقتی می گوید سلاح هسته ای در احکام اسلامی ما جایی ندارد باید دانست که مبتنی بر کلام وحی است. ایشان این مهم را به عنوان یک حقیقت درونی در یک جلسه خصوصی که تنها بنده حضور داشتم مطرح کردند. مطابق احکام اسلام و قران در قتل هم نباید اسراف کرد. بنابراین ولی فقیه بر اساس حدود الهی عمل می کند چرا که می داند تعدی از حدود الهی ظلم است.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: رهبری حتی در مخاطب قرار دادن تکفیری ها به داستان هابیل و قابیل اشاره می کند. گاهی باید دفاع کرد زیرا دفاع واجب است اما ما دست درازی نمی کنیم که دیگران را بکشیم برای همین در منطق علما شیعه  عملیات انتحاری برای کشتن مسلمانان دیگر تجویز نمی شود اما عکس این موضوع اتفاق می افتد.
جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این اینکه این اندیشه ها برای زمینه سازی ظهور است گفت: این منطق اسلام اقطار عالم را درمی نوردد و این تنها به جغرافیای اسلام ختم نمی شود بلکه همه انسان ها را در سطح جهان تحت تاثیر قرار می دهد. طبق یک گزارش امروز هویت اروپا به نفع اسلام در حال تغییر بوده و فراوان ترین نام ها در اروپا احمد، علی و فاطمه است.
وی با تاکید بر اینکه ما از یک نعمت الهی عظیم برخوردار بوده که منحصر به فرد است، گفت: مفاهیمی که رهبری به عنوان عناصر اصلی ساختمان هویت جدید امت اسلام و به خصوص ایران ارائه می دهند همگی مفاهیم جدید در ادبیات سیاسی عالم است.
سردار سلامی گفت: رهبری از نظم ناعادلانه جهانی سخن می گوید. برای پی ریزی یک تمدن باید نظم قدرت های ظالم فرو بریزد بنابراین الگوهای دوستی و دشمنی، هنجارهای حاکم بر مناسبات بین المللی و کرنش پذیری ملت ها در برابر استراتژی استعمارگران دیگر مورد قبول نیست و نظم جدیدی بر پایه های جدیدی در حال شکل گیری است.
جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: جنگ امروز دشمن بر سر تغییر چهره ژئوپلتیک جهان به خصوص جهان اسلام است. آنها به دنبال ترسیم سیمای جدیدی از جهان اسلام بر اساس ارزش های غربی هستند. اما انقلاب اسلامی به دنبال بیدار کردن مسلمانان جهان از خواب جهالت مدرن است.
وی با بیان اینکه امروز بیداری اسلامی در حال غلبه کردن است گفت:دیگر فضایی برای تنفس قدرت های جهانی باقی نمانده است، جدال جهان استکبار با انقلاب و نظام ما بر سر این واقعیت است که مدلی موفق از یک نظام مبتنی بر ارزش های اسلامی، پیشرفته، مرفه و متقدر به عنوان جلوه ای از تمدن اسلامی شکل نگیرد. غرب از اینکه این مدل پس از شکل گیری قابلیت تکثیر پیدا کند نگران است.
سردار سلامی ادامه داد: رهبری برای دستیابی به این هدف بزرگ و ایجاد نظمی عادلانه بر اساس ارزش های اسلامی به واقعیت و تحقق آن نزدیک شده اند و به همین دلیل از استحکام ساخت درونی قدرت سخن می گویند زیرا آموخته هایشان بر اساس قران است.
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: رهبری می خواهد با دشمن در مقیاس قدرت جهانی، قدرت سازی کند. البته می داند که هر چه دشمنان ما مکر کنند به خودشان بازمی گردد. امروز واقعیت این مساله را در عراق، سوریه، بحرین و یمن دیده ایم.
وی گفت: امروز دشمنان هر چه هزینه می کنند ما سود می بریم و هر چه مکر می کنند به خودشان بازمی گردد. چرا امروز نظام امنیتی اروپا دچار چالش شده است و داعش و القاعده بلای جان موسسان شان شده اند؟
سردار سلامی با بیان اینکه رهبری علاوه بر استحکام درونی ساخت قدرت به اقتدار علمی نیز می اندیشند گفت: پدیده های علمی که روزی برای ما رویاهایی دست نایافتنی بوده است به واقعیت هایی برای ما تبدیل شده اند.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ببینید رهبری چگونه از هویت ملی ما علاوه بر پاسداری از هویت اسلامی و دینی ما حراست می کند. رهبری امروز از زبان فارسی دفاع می کنند زیرا زبان بیان بنیادین یک تمدن است و بدون زبان هیچ جامعه ای دارای فرهنگ عمومی و ملی نیست. زبان بستر انتقال احساسات و اندیشه هاست.
وی با بیان اینکه رهبری از مخلوط شدن زبان ما با زبان استعمارگر غرب نگران است گفت: پروژه قتل عام زبان در چارچوب جهانی سازی جهان در حال عمل کردن است و هزاران زبان در حال فراموشی است تا ارزش های غربی از طریق زبان استعمار به جهان منتقل شود.
سردار سلامی با بیان اینکه ما این مهم را نمی فهمیم و متوجه نیستیم گفت: عده ای فکر می کنند زبان آنها (انگلیسی) زبان علم و ارزشمند است این متفاوت است با اینکه در مهدکودک های ما زبان به  عنوان یک عنصر فرهنگی حامل ارزش های فرهنگی بیگانه در ذهن کودکان ما شود.
جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: اینکه از زبان حراست می شود به معنای حراست از رکنی از ارکان فرهنگ و استقلال فرهنگی ماست چرا که فرهنگ هویت یک جامعه محسوب می شود.
وی افزود: عده ای فکر می کنند اگر با غلبه زبان انگلیسی بر زبان فارسی مقابله می شود مقابله با علم است در صورتی که تنها یک جنبه از زبان انگلیسی علمی است و جنبه های دیگر آن ابعاد مبتذل فرهنگ غربی است. آیا باید ساختمان تمدن ایرانی و اسلامی را با دست خودمان ویران کنیم.
سردار سلامی با اشاره به نامه رهبری به جوانان غربی خاطرنشان کرد: وقتی رهبری به جوانان غرب نامه می نویسند یعنی از بحران شخصیت در جوان غرب آگاه هستند. جوانان غربی امروز در حال از دست دادن امید زندگی خود هستند. در امریکا ۲۳ هزار نفر از نوجوانان خودکشی می کنند زیرا در زندگی دچار سردرگمی اخلاقی شده اند و جاذبه های زندگی برای آنها از دست رفته است.
وی با بیان اینکه سالانه ۵۰۰ هزار نسخه داروی افسردگی برای جوانان امریکایی تجویز می شود گفت: این تصویری از جوان غربی است. تضاد آموزشی بین مدارس  و تعالیم خانواده جوانان غرب را به سوی سکولاریسم اخلاقی پیش می برد که این مساله باعث شده که هیچ حرمتی برای آنها معنا ندارد.
وی خاطرنشان کرد: در این ویرانگاه انسانی رهبری ما به عنوان پیامی نجات بخش، بخشی از تجلیات زیبای اسلام را برای جوانان اروپا تشریح می کند.
سردار سلامی گفت: امروز می بینید که وقتی رهبری از حمایت مستضعفان و مظلومان سخن می گوید فقط سخن نیست بلکه سربازان الهی تحت فرمان او راه را بر دشمنان اسلام سد می کنند. امروز صدها میلیون قلب به عشق او می تپد و به میدان می رود تا این آرمان ها بر زمین بنشیند. این نشانه توفیقات انقلاب اسلامی ماست.
جانشین فرمانده کل سپاه در پایان گفت: اسلام موازنه حقیقی قدرت را بر قرار خواهد کرد و اراده خویش را بر دشمنان تحمیل کرده و از فکر مستقل خود دفاع می کند.

شناسهٔ خبر: ۳۶۵۴۷۹۲ – سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ – ۱۰:۴۴لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3287

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =