خانه / اجتماعی / سرطان معده بالاترین آمار را در کُردستان به خود اختصاص داده است  

سرطان معده بالاترین آمار را در کُردستان به خود اختصاص داده است  

 مدير پيشگيري و مبارزه با بيماريها در دانشگاه علوم پزشكي كردستان گفت: سرطان معده با ۲۲۸ مورد، بالاترين موارد سرطان را در هر دو جنس زن و مرد به خود اختصاص داده است.
 

محمد كريمي در كميته درمان سرطان دانشگاه علوم پزشكي كردستان که در سالن جلسات ستاد مركزي اين دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تلاشهاي صورت گرفته، ثبت ارقام موارد سرطان در استان با دقت لازم انجام مي گيرد به طوري كه اين دانشگاه به هدف كشوري يعني شناسايي يك مورد بيمار سرطاني به ازاي هر هزار نفر جمعيت دست يافته است.
 
وی افزود: در سال ۹۱ در مجموع يك هزار و ۵۲۸ مورد بيمار سرطاني در استان شناسايي و ثبت شد كه از اين تعداد سرطان معده با ۲۲۸ مورد، بالاترين موارد سرطان را در هر دو جنس زن و مرد به خود اختصاص داده است.
 
کریمی عنوان کرد: بر اساس آمارها در سال گذشته  پس از سرطان معده، سرطانهاي پوست، مري، پستان، مثانه و خون شايع ترين سرطانها در استان را تشكيل داده است.
 
مدير پيشگيري و مبارزه با بيماريها دانشگاه علوم پزشكي كردستان اذعان داشت: تلاش دانشگاه علوم پزشكي كردستان بر اين است كه با اجراي برنامه هاي آموزشي و اطلاع رساني باور مردم مبني بر ترس از سرطان اصلاح شده و مردم به اين حقيقت باور داشته باشند كه در صورت مراجعه به هنگام افراد مشكوك بيماري سرطان به راحتي قابل پيشگيري، تشخيص و درمان است.
 
در ادامه اين جلسه برنامه هاي مربوط به كنترل و درمان سرطان مورد بحث و تبادل نظر اعضاي كميته قرار گرفت و هر يك از متخصصين و فوق تخصص هاي عضو، نظرات خود را بيان كردند.
 
در پايان مقرر شد، به منظور دستيابي به اهداف برنامه كنترل و پيشگيري از سرطان اقداماتي از قبيل ترويج آموزش و اطلاع رساني به مردم، برگزاري جلسات تخصصي براي متخصصين، تشكيل تيم هاي ويژه درمان سرطان و تجهيز هر چه بيشتر بخشهاي انكولوژي و پرتو درماني بيمارستانها مورد توجه جدي قرار گرفته و اقدامات لازم در اسرع وقت صورت گيرد.
 

شناسه خبر : 9567

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: نباید بگذاریم اختلاف در کشور رخ دهد/ در ایران شیعه و سنی در کنار هم قرن‌هازندگی کردند و می‌کنند

رهبر معظم انقلاب با تحسین گرایش مردمی و محسوس دولت، تقویت و تکمیل این حرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 8 =