خانه / سیاسی / سرلشکر جعفری: فتنه چهارم در راه است

سرلشکر جعفری: فتنه چهارم در راه است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: فتنه چهارم، فتنه ای از جنس جنگ نرم است که دشمن خارجی و مخالفان داخلی آن را پیگیری می کنند بنابراین راه درست عبور از این فتنه و مقابله با آن، مطالعه عمیق و تحلیل واقع بینانه از رفتار دشمن است

زمان انتشار خبر: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ – ۱۹:۴۹
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سردار سرلشکر جعفری در همایش ” دوران بزن در رو تمام شده است” که در دانشگاه تهران برگزار شد درباره مفهوم “دوران بزن در رو گذشته است”  گفت: پس از فتح خرمشهر، جنگ شش و نیم سال ادامه پیدا کرد چرا که باید طرف متخاصم تأدیب، متجاوز اعلام و خسارت ها مشخص می شد؛ بنابراین ما دشمن را در آن مقطع  رها نکردیم و چنین موضوعی امروز نیز برای آمریکایی‌ها جا افتاده است.
 
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: اینکه آنان هر از گاهی عبارت گزینه روی میز را به شوخی یا تمسخر بیان می‌کنند، حتی اگر به مراکز هسته ای ما آسیبی وارد کنند می دانند که در نقاط زیادی در منطقه و خلیج فارس پاسخ خواهیم داد بنابراین دست به چنین کاری نمی زنند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفت: ما پس از توافق هسته‌ای و مرحله برجام وارد چهارمین فتنه در طول انقلاب اسلامی می شویم.
 
سردار سرلشکر جعفری افزود: جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب تاکنون فتنه های متفاوتی را در سه مرحله جنگ تحمیلی، فتنه فرهنگی سیاسی دهه هفتاد منتهی به ۱۸ تیر ۷۸ و فتنه سال ۸۸ گذرانده است.
 
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه هدف این فتنه ها پایان دادن به انقلاب اسلامی و یا انحراف آن بود که در شکل های مختلف اجرا شد تصریح کرد: اکنون در چهارمین فتنه دوران انقلاب اسلامی هستیم که پس ازتوافق و در مرحله اجرای برجام صورت می گیرد و مهمترین راه پیاده شدن این فتنه نفوذ است.
 
وی گفت: فتنه ۸۸ از نظر امنیتی به مراتب خطرناک تر از فتنه جنگ تحمیلی بود و حتی با آن قابل قیاس نیست چرا که در آن زمان از راه خاک و اشغال آن برای انحراف مسیر انقلاب و نابودی آن تلاش کردند اما در فتنه ۸۸، همه ابزارها را برای تضعیف ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه انقلاب به کار بردند تا انقلاب از درون فروپاشیده شود.
 
سرلشکر جعفری گفت: رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ دشمن بارها هشدار دادند و به همین علت بود که مذاکره با آمریکا را تنها در مسئله هسته ای مشخص کردند اما مدتهاست زمزمه هایی به گوش می رسد  و نوشته هایی دیده می شود که مدعی اند اگر با دشمن در یک موضوع کنار آمدیم می شود در موضوعات دیگر با آن کنار آمد حال آنکه آنان غافل‌اند و مشکل و خطر اصلی اینجاست.
 
سرلشکر جعفری افزود: آمریکایی‌ها بیشتر از ما می خواهند که برجام را در اجرا به سرانجامی برسانند چرا که می‌خواهند از این راه نفوذ کنند و آنها به بعد از توافق هسته ای دلبسته اند و توافق را فضای جدیدی برای فراهم آوردن بستر نفوذ خود می دانند.
 
وی گفت: باید مراقبت کرد که پس از توافق مانع از نفوذ دشمن شویم چرا که آنان به انحراف کشیدن مسیر انقلاب اسلامی را در این مرحله هدف گرفته اند و متاسفانه برخی مسئولانی که نگاه لیبرالی و اعتمادی به غرب دارند، این را مطرح می کنند.
 
سرلشکر جعفری افزود: در فتنه چهارم برخورد فیزیکی کاملا پاسخ عکس خواهد داد و نتیجه نمی دهد بلکه این فتنه، فتنه ای از جنس جنگ نرم است که دشمن خارجی و مخالفان داخلی آن را پیگیری می کنند بنابراین راه  درست عبور از فتنه چهارم و مقابله با آن، مطالعه عمیق و تحلیل واقع بینانه از رفتار دشمن است.
 
فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد : البته فتنه چهارم با توجه به ویژگی خاصش پیچیدگی هایی دارد و ممکن است عبور از آن چند سال طول بکشد که باید با کمک همه نیروهای انقلاب و حضور در صحنه های مختلف با آن مقابله  و از آن عبور کنیم .
 
 
 
سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنان خود امنیت پایدار، اقتدارملی، عزت اسلامی و نفوذ معنوی در منطقه و جهان را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: امروز دیگر این دستاوردها مورد اذعان دشمنان ایران قرار گرفته است و حتی چند روز پیش وزیر امورخارجه آمریکا نیز به امنیت جمهوری اسلامی اذعان کرد که تحقق این دستاوردها به علت پیمودن مسیر الهی و ایستادن روی اصول انقلاب اسلامی و عمل به آیات قرآن است.
 
فرمانده کل سپاه رباره برخی سخنان مقامات غربی مبنی بر محدود کردن توسعه موشکی ایران گفت : ما هیچ نگرانی درباره توسعه موشکی جمهوری اسلامی ایران نداریم.
 
 
 
سردار سرلشکر جعفری در پاسخ به پرسشی در این باره افزود: ما به هیچ وجه محدودیتی نخواهیم پذیرفت و در این باره پس از نگرانی مسئولان در کشور با توجه به اظهارات مقامات غربی، در شورای عالی امنیت ملی بحث شد و سپس پرسشی که از مقام معظم رهبری کردند و پاسخی که گرفتند اینکه ما هیچ نگرانی درباره توسعه موشکی کشورمان نداریم و فقط یک محدودیت آن هم درباره موشک های بمب هسته ای وجود دارد که اصولا در دکترین جمهوری اسلامی ایران چنین موضوعی مفهوم ندارد .
 
فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: درباره این‌گونه اظهارات با تیم هسته ای کشورمان نیز صحبت کردیم که پاسخ دادند ما به طرف مقابل نیز گفته ایم که چنین محدودیتی را نخواهیم پذیرفت و طرف غربی نیز گفته بود کاری نداریم اما ما نمی‌توانیم این مسائل را در متن نیاوریم .
 
 
 
سردار جعفری در ادامه با تاکید بر اینکه کمک هایمان را به یمن ادامه خواهیم داد اما محدودیت بسیار شدید است و بیش از این نمی شود افزود: اینکه سعودی ها از حضور در مناطقی در جنوب یمن ابراز خوشحالی می کنند تصورشان این است که به موفقیتی دست پیدا کرده اند در حالیکه این چنین نیست و حضور انصارالله در مناطق جنوبی صرفا تاکتیکی بود.
 
وی گفت: از ابتدا نیز قرار نبود انصارالله وارد مناطق جنوبی شود چرا که در آن مناطق جنبش جنوبی ها موافق جدا شدن از مناطق شمالی است و اینکه انصارالله وارد جنوب شدند و خودخواسته برگشتند نشان دادند که می توانند امتیاز بگیرند هرچند سعودی ها از برگشت انصارالله برداشت نادرست موفقیت می کنند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: در مجموع، هم اکنون یمن با توجه به ساختار جمعیتی شرایط خوبی به نفع جبهه مقاومت دارد.
 
سرلشکر جعفری در ادامه اشاره ای به کمک های ایران به مقاومت اسلامی در سوریه کرد و گفت: متاسفانه برخی در داخل متوجه نیستند که چرا ایران روی بشار اسد ایستادگی می کند در حالیکه شخص بشاراسد نقش بسیار محوری در بستر مقاومت انقلاب اسلامی در مقابله با آمریکا و رژیم صهیونستی دارد بنابراین نمی توان نقش رهبری یک کشور را در این مرحله دست کم گرفت.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: البته بیشتر مردم سوریه از بشاراسد حمایت می کنند اما اگر روزی مردم سوریه فرد دیگری را به جای اسد برگزینند ما با این انتخاب مشکلی نخواهیم داشت هرچند این چنین نخواهد شد چرا که بیشتر مردم سوریه با وجود همه مشکلات و سختی ها طرفدارش هستند.
 
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه ماندن کشور سوریه در جبهه مقاومت انقلاب اسلامی، وابستگی بسیار زیادی به شخص اسد دارد گفت: در مواقعی نیز حتی دشمنان گفتند که اگر ایران دست از بشاراسد بردارد همه چیز را در اختیارش قرار می دهیم و متاسفانه برخی این موضوع را نیز در داخل تکرار کردند اما ما نمی توانیم به جای مردم سوریه تصمیم بگیریم به ویژه اینکه اسد با حمایت بیشتر مردم سوریه در برابر دشمنان ایستادگی می کند.
 
فرمانده کل سپاه پاسداران در عین حال حضور گروهک های تروریستی در سوریه و عراق را باعث انسجام نیروهای طرفدار مقاومت اسلامی  در این دو کشور دانست و گفت: اکنون دیگر نیروهای طرفدار مقاومت اسلامی تجربه گرانبهایی کسب کرده اند و از سوی دیگر نیز دلهای مردم سوریه و عراق به ایران نزدیکتر شده است چرا که متوجه شده اند ایران در عمل با تروریست ها مبارزه و از جان آنها حفاظت می کند.

شناسه خبر : 15113

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =