خانه / اجتماعی / سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج: جایگاه سالمندان به فراموشی سپرده شده است  

سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج: جایگاه سالمندان به فراموشی سپرده شده است  

 سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج گفت: متاسفانه امروزه حرمت به سالمندان و جایگاه آنان را به فراموشی سپرده‌ایم و این موضوع به نوبه خود امری نگران‌کننده است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی قادرمرزی عصر امروز در همایش تجلیل از فارغ‌التحصیلان قادرمرز اظهار داشت: هدف اصلی این همایش تجلیل و دیدار با اعضای جدید انجمن فارغ‌التحصیلان قادرمرز و تقویت ارتباط  بیش از پیش اعضای این انجمن است.
وی با بیان اینکه با گسترش وسایل ارتباطی، ارتباط در دنیای امروز هم گسترش یافته است، گفت: امروز اهمیت توسعه روابط بیش از پیش ضرورت دارد.
سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج در ادامه اضطراب را معضلی اجتماعی دانست و گفت: این مسئله تاثیر زیادی بر جامعه می‌گذارد.
به گفته وی، هر فردی که از لحاظ روانی مشکل داشته باشد به عنوان بیمار تلقی شده و مسائل و مشکلات موجود در جامعه احتیاج به دقت بیشتری برای حل آن دارد.
قادرمرزی خاطرنشان کرد: برخی که به بهزیستی مراجعه می‌کنند در ظاهر هیچ مشکلی ندارند ولی متاسفانه متوجه می‌شویم که به ایدز دچار شده‌اند و این خود یک موضوع نگران‌کننده است که نگاهی ویژه را می‌طلبد.
وی در ادامه ضمن اشاره به تاثیر مخرب مواد مخدر صنعتی بر جوانان، تاکید کرد: باید برای این معضلات چاره‌ای بزرگ اندیشید چون این مهم فقط دامن‌گیر خانواده‌های فقیر نمی‌شود.
سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج افزود: این معضلات اجتماعی ممکن است در هر خانواده‌ای اتفاق بیافتد و نباید خانواده خود را از این مسئله جدا بدانیم.
وی طلاق را از دیگر معضلات اجتماعی جامعه بیان کرد و گفت: پیامدهای این مسئله بیشتر دامن‌گیر بچه‌ها می‌شود و آگاه‌سازی جامعه در این زمینه امری ضروری است.
قادرمرزی افزود: متاسفانه امروزه حرمت به سالمندان و جایگاه آنان را به فراموشی سپرده‌ایم و این موضوع به نوبه خود امری نگران‌کننده است.
وی با بیان اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد مردم هرکدام به نحوی دچار مشکلات روانی هستند، گفت: بودجه اختصاصی به این حوزه جوابگوی نیازها نیست.
سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج به خودکشی‌های اخیر در دهگلان اشاره کرد و گفت: خودکشی‌های اخیر در این شهرستان جای تاثر دارد و باید خانواده‌ها بیش از پیش مراقب رفتارهای کودکان و جوانان خود باشند.
به گفته وی، باید قبل از اینکه پیامدهای معضلات اجتماعی همه‌گیر شود، برای آن چاره‌ای اندیشید و بیشتر روی آن کار کنیم.
قادرمرزی خاطرنشان کرد: لازم است مهارت‌های ارتباطی را تقویت کنیم تا دچار یک‌سری مسائل و مشکلات نشویم.
وی افزود: با توجه به اینکه روستای قادرمرز اولین انجمن‌ها را تاسیس کرده است باید بیش از پیش نمود پیدا کرده و فعالیت‌های خود را گسترش دهد.
به گفته سرپرست سرای سالمندان ۱۷ شهریور سنندج لازم است من‌های موجود در انجمن را به ما تبدیل کنیم و ارتباط نخبگان قادرمرز با انجمن بیشتر گسترش یابد.
قادرمرزی در پایان خواستار رفع مشکلات روستای قادرمرز شد و اذعان داشت: امیدوارم برگزاری این همایش‌ها قدمی در توسعه این روستا باشد.

شناسه خبر : 9387

این خبر رو هم ببینید

انتشارنخستین تصاویرازمحل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریستها

نیروی هوافضای سپاه نخستین تصاویر از محل های اصابت موشک های سپاه به مقر تروریست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =