خانه / اجتماعی / سقز و بانه میزبان اکبر ترکان در سفر رئیس جمهور خواهد بود

سقز و بانه میزبان اکبر ترکان در سفر رئیس جمهور خواهد بود

در جریان سفر رئیس جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان کردستان در روز یکشنبه ۴ مرداد ۹۴ ، سقز و بانه میزبان اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور خواهد بود

طرح مطالبات مردم و نیازهای استان از زوایای مختلف برای شناخت دقیق و مناسب هیات دولت و مسئولان ملی در رسانه ها برای اتخاذ تصمیمات راهبردی ضروریست. در این خصوص کردپرس مصاحبه کوتاهی با تعدادی از مسئولان شهرستانی و استانی انجام داده است که به شرح زیر است:
معاون توسعه منطقه ای استانداری کردستان: ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور مهمان سقزی ها خواهد بود
 معاون اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری کردستان در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کردستان، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بعنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور و هیات دولت در سقز و بانه حضور خواهد یافت
حسین فیروزی افزود: در حوزه زیرساخت های حمل و نقل، زیر ساخت های صنعت و معدن، زیرساخت های گردشگری و کشاورزی، توسعه اقتصادی و تجاری و… تصمیمات راهبردی و خوبی گرفته خواهد شد که امید است موجب تحول در روند توسعه استان شود
شتاب بخشی به روند توسعه کردستان، تحقق وعده های انتخاباتی دولت تدبیر و امید به مردم کردستان، افزایش مکانیزم های مشارکت نخبگان در تصمیم گیری ها و مدیریت های منطقه ای و ملی و… از دیگر مواردی بود که رهبر معنوی اصلاحات کردستان اظهاری امیدواری کرد در این سفر تحقق یابد.
فرماندار ویژه سقز: سفر هیات دولت مایه خیر و برکت خواهد بود
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز با عنوان اینکه مردم شهرستان سقز همچون سایر شهرستان های کردستان آماده استقبال کم نظیر و ویژه ای از رئیس جمهور و هیات دولت هستند، به خبرنگار کردپرس گفت: امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای استان و خصوصاً شهرستان سقز باشد
مهندس علی اکبر ورمقانی در مورد مهترین نیازهای شهرستان سقز گفت: اختصاص اعتبارات ویژه جهت اتمام طرح های نیمه تمام و زیرساخت از جمله بیمارستان، کنارگذر، راه های شهرستان، فرودگاه، سد چراغویس و…، اختصاص اعتبارات جهت اشتغال زایی و کمک به رونق تولید، توسعه تجارت، ارائه امتیازات جهت سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تولیدی  و… از اولویت ها و نیازهای شهرستان سقز می باشد که امید است مورد توجه ویژه قرار گیرد.
فرماندار ویژه سقز با اشاره به پتانسیل های سقز بعنوان پل ارتباطی شمال غرب با جنوب کشور، همسایگی با عراق و توسعه زیرساخت های اداری و خدماتی آن شرایط مناسبی برای اعلام آن بعنوان مرکز اداری یا بخشی از مناطق آزادتجاری و صنعتی کردستان را دارد، که این مسئله مطرح و پیگیری خواهد شد.
ورمقانی خاطرنشان ساخت: پس از برگزاری جلسات مختلف، اهم مطالبات و نیازهای سقز مشخص و اولویت بندی شده و با امضای مشترک فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه تقدیم هیات دولت خواهد شد.
ماموستا حسین زاده: امید است تصمیمات مناسبی حل مشکلات استان گرفته شود
امام جمعه سقز با اشاره به سفر رئیس جمهوری و هیئت همراه در هفته آینده به کردستان و تبریک آن به مردم و مسئولان، به خبرنگار کردپرس گفت: در این سفر ضمن رفع بخشی از مشکلات موجود، امید است تصمیمات مناسبی برای توسعه استان و حل مشکلات مردم خواهد بود.
ماموستا عبدالرحمان حسین‌زاده با بیان اینکه کردستان به عنوان استانی کمتر توسعه یافته در کشور مطرح بوده، اضافه کرد: مشکلات استان نسبت به استان های دیگر مضاعف تر و نیاز به توجه بیشتر است.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر حفظ وحدت، پاسدارای مردم از امنیت و کیان اسلامی و خدمتگزاری مناسب مسئولان به مردم شهرستان تاکید کر. و گفت: اختصاص اعتبارات ویژه برای طرح های نیمه تمام ملی در سقز همچون فرودگاه، کنارگذر، سد چراغویس، توجه به اشتغال جوانان و… در این سفر ضروریست.
 
کد مطلب: ۸۸۳۶۸  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۳  |  ساعت: ۰ : ۴۷

شناسه خبر : 7443

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − چهار =