خانه / سیاسی / سکوت ، صندوق های رأی و پایان سیصد سال استبداد !!!

سکوت ، صندوق های رأی و پایان سیصد سال استبداد !!!

یکی از مهم ترین رویدادهای سیاسی قرن حاضر در سکوت مردم اسکاتلند امروز به پای صندوق های رای می روند تا به سیصد سال حاکمیت انگلیس در این منطقه پایان بدهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، آخرین نظرسنجی ها کماکان از دودستگی مردم اسکاتلند حکایت دارد و رای کسانی که در لحظات آخر تصمیم گیری می کنند بسیار تعیین کننده است. در آخرین روز تبلیغاتِ موافقان و  مخالفان استقلال اسکاتلند، دو طرف با دعوت از چهره های تاثیرگذار  تلاش کردند با کسب آرای کسانی که هنوز در تصمیم خود تردید دارند کفه ترازو را به نفع خود تغییر دهند.
نخست وزیر انگلیس هم ضمن هشدار در خصوص عواقب جدایی اسکاتلند از انگلیس به مردم این منطقه وعده روزهای بهتر در آینده داد.
«انریکو لتا» نخست‌وزیر سابق ایتالیا هم می‌گوید «رای مثبت به همه‌پرسی استقلال اسکاتلند، برای انگلیس و اتحادیه اروپا فاجعه خواهد بود.»  آقای لتا که با شبکه بی‌بی‌سی گفت‌و‌گو می‌کرد، گفت: «استقلال اسکاتلند احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و ایجاد یک سازمان ضعیف‌تر را بیشتر می‌کند؛ رای مثبت همه‌پرسی اسکاتلند، به کسانی که خواهان همه‌پرسی سال ۲۰۱۷ درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا هستند، کمک خواهد کرد.»
وی افزود: «رای مثبت به همه‌پرسی استقلال اسکاتلند، برای انگلیس و اتحادیه اروپا فاجعه خواهد بود.»  رئیس سابق کابینه ایتالیا گفت: «انگلیس یکی از ستون‌های بازار واحد اروپا و توافقات تجاری بین‌المللی آن است و همچنین به قدری اهمیت دارد که خروج آن شاید آغاز فروپاشی اتحادیه اروپا باشد.»
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا دیروز چهارشنبه در آستانه همه پرسی در خصوص جدایی اسکاتلند از انگلیس ، در پیامی که در صفحه توییتر خود منتشر کرد ابراز امیدواری کرد انگلیس کشوری قوی و متحد باقی بماند.
رییس جمهوری اوباما در ادامه با بیان این که انگلیس در این جهان بی ثبات برای آمریکا شریکی فوق العاده به حساب می آید گفت امیدوار است که این کشور همچنان متحد باقی بماند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن همه پرسی در خصوص جدایی اسکاتلند از انگلیس به احتمال زیاد  پایان اتحاد قدیمی ۳۰۷ ساله  اسکاتلند و انگلیس خواهد بود .
همه پرسی اسکاتلند به دلیل داشتن آثار و تبعات ملی و فراملی اش یکی از مهم ترین رویدادهای سیاسی قرن حاضر محسوب می  شود. “روز سرنوشت اسکاتلند” درهمه پرسی تاریخی امروز نه فقط تیتر اول بلکه تمامی صفحات نخست امروز روزنامه های  انگلیس را به خود اختصاص داده است

شناسه خبر : 17689

این خبر رو هم ببینید

اطلاعات جدید از رهبر کنونی داعش

دوازده سال پیش ، ژانویه ۲۰۰۸ ، نیروهای آمریکایی در عراق امیر المولا را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =