خانه / اجتماعی / سکوت محیط زیست کردستان در برابر کشتار حیوانات

سکوت محیط زیست کردستان در برابر کشتار حیوانات

نماینده حقوقی مجمع فعالان زیست محیطی گفت: محیط زیست کردستان به شدت در برابر کشتار حیوانات از جمله سگ ها منفعل عمل کرده و هیچ واکنشی در برابر آن نشان نمی دهد.

جمال الدین رستمی در گفت و گو با خبرنگار کُردپرس اظهار داشت: بر اساس نظر محیط زیست کردستان، سگ موجودی است که در اکوسیستم جایگاهی ندارد و اضافه است که این مسئله فعالان محیط زیست را ناراحت می کند چرا که باید برای جان تمام جانداران ارزش قائل شد.

او با اشاره به اینکه این انفعال محیط زیست، باعث شده نسبت به این حیوانات بی توجهی شود، افزود: همچنین اگر این حیوانات مورد آزار مردم قرار گیرند محیط زیست کاملا در برابر آن منفعل بوده و هیچ واکنشی به آن نشان نمی دهد و اگر فعالان محیط زیست با آنها تماس بگیرند پاسخ شان این است که به ما ارتباطی ندارد اما مگر می شود یک جاندار مورد حمله قرار بگیرد و کشته شود و محیط زیست بگوید به ما ربطی ندارد؟

کشتار سگ ها در سندج و مریوان متوقف شده است

رستمی افزود: در حال حاضر با شکایت و پیگیری های انجمن فعالان زیست محیطی کردستان، کشتار سگ ها در شهرهای سنندج و مریوان متوقف شده است اما این اقدام همچنان در سایر شهرهای استان صورت می گیرد.

او ادامه داد: پرونده های زیادی در دادگاه به منظور دفاع از حیوانات اهلی تشکیل داده ایم اما محیط زیست که باید به عنوان پشتیبان وارد شود، به این قضایا ورود نمی کند و انجمن ما بدون دریافت هیچ کمکی به تنهایی به درمان حیوانات می پردازد و از جیب خود هزینه ها را می پردازد.

او خاطرنشان کرد: بخش زیادی از پسماند زباله ها که باعث آلودگی های زیست محیطی و ایجاد شیرابه می شود پسماند غذایی و گوشت است که باید اجازه داد حیوانات اهلی از این پسماند استفاده کنند تا  بحران آلودگی زیست محیطی پسماندها حل شود.

رستمی درباره حمله برخی از سگ ها به افراد ساکن در برخی از محلات گفت: این سگ ها به علت رفتار نادرست مردم و اذیت کردنشان اینگونه حمله می کنند و اگر مردم به آنها کاری نداشته باشند و اذیت نکنند  و در محیطی آرام باشند، آنها هم به مردم هیچ کاری ندارند.

شناسه خبر : 24564

این خبر رو هم ببینید

نگاهی از درون به توسعه کردستان/ محمد هادیفر

استان کردستان، با برخورداری از موقعیت ویژه جغرافیایی از جمله قرارگرفتن بر شاهراه اصلی جنوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفده =