خانه / سیاسی / سیا به عضویت فیس بوک و توییتر درآمد  

سیا به عضویت فیس بوک و توییتر درآمد  

سازمان جاسوسی آمریکا در اقدامی با هدف اعلام «رساندن پیام خود به شکل بهتر و ارتباط مستقیم با توده ها» بطور رسمی به عضویت شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر درآمد.
 

خبرگزاری رویترز روز شنبه در گزارشی نوشت: مدت هاست که دستگاه جاسوسی آمریکا (سیا) از طریق پایگاه های اجتماعی، در حال رصد رویکردهای جهانی و پیگرد سرپیچی کنندگان از قانون است، اما روز جمعه خود بطور رسمی عضو دو پایگاه اجتماعی فیسبوک و توییتر شد.
این خبرگزاری افزود: سیا این اقدام را تلاشی برای رساندن بهتر پیام خود و ارتباط مستقیم با توده های مردم اعلام کرد اما در اولین پیام روی توییتر که ساعت ۱۸ دیروز جمعه به وقت گرینویچ و ساعت دو به زمان آمریکا منتشر شد، اشاره ای به کشف اطلاعات حساس (ازطریق این عضویت) نکرد.
در این پیام آمده است: ˈنمی توانیم تاکید یا نفی کنیم که این، اولین پیام ما است.ˈ
اما وارد نشدن اطلاعات زیاد در صفحه توییتر این سازمان اطلاعاتی باعث عدم اقبال به آن نشد و در کمتر از ۹۰ دقیقه اول، تعداد پیگیری های کاربران در آن به ۸۴ هزار رسید و این روند همچنان ادامه دارد.
جان برنان مدیر سیا در بیانیه ای اعلام کرد: سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از طریق این دو پایگاه (فیسبوک و توییتر) تمایل دارد با توده ها ارتباط مستقیم تری برقرار و اطلاعاتی از ماموریت سازمان، تاریخ آن و سایر تحولات ارائه کند.
در این صفحات قرار است برخی اسناد موجود در موزه سازمان اطلاعاتی آمریکا که تاکنون در دسترس عموم نبوده است، اطلاعاتی از رهبران جهان، نقشه ها و اطلاعاتی دیگر منتشر شود.
منبع: آژانس خبری- تحلیلی زریان

شناسه خبر : 19227

این خبر رو هم ببینید

۲۷۸ داوطلب در کردستان جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند

رئیس ستاد انتخابات کردستان ساعتی پس از پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان اظهار داشت: تعداد 278 نفر واجد شرایط در حوزه های انتخابیه استان، جهت شرکت در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =