خانه / اجتماعی / شرکت ۴۶۴ نفر قاری و حافظ قرآن کردستانی در سومین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی»

شرکت ۴۶۴ نفر قاری و حافظ قرآن کردستانی در سومین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی»

دبیر شورای توسعه قرآنی استان کردستان تعداد شرکت‌کنندگان در سومین جشنواره «قرآن محور یه کیه تی» را ۴۶۴ نفر عنوان کرد و گفت: داوران این جشنواره ۱۲ نفر بوده که چهار نفر داوران کشوری و هشت نفر داوران استانی هستند.


به گزارش ایسنا منطقه کردستان، جلال قلعه‌شاخانی، در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره «قرآن محور یه‌کیه‌تی» که امروز، ۲۱ آبان ماه در مجتمع فرهنگی – هنری فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه قرآن برنامه متنوع زیادی را برگزار کرده که بسیار مورد استقبال جامعه قرآنی استان قرار گرفته است .
وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت افزود: در این آزمون هزار و ۲۰۰ نفر از علاقمندان به فعالیت‌های قرآنی شرکت کرده‌اند که از این تعداد ۵۶ نفر در سطح ملی موفق شدند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از برگزاری سومین جشنواره « قرآن محور یه کیه تی» از ۱۹ آبان ماه در استان خبر داد و بیان کرد: امروز بخش مسابقه این جشنواره آغاز به کار کرده است .
وی تعداد شرکت کنندگان این جشنواره قرآنی را ۴۶۴ نفر عنوان و بیان کرد: داوران این جشنواره ۱۲ نفر بوده که چهار نفر از آنها داوران کشوری و هشت نفر نیز داوران استانی هستند .
دبیر شواری توسعه قرآنی استان کردستان با اشاره به برگزاری هفت محفل جزء‌خوانی به عنوان یکی از برنامه‌های جنبی این جشنواره اعلام کرد: محافل جزء خوانی سومین جشنواره «قرآن محور یه کیتی» با حضور قاری برجسته کشوری احمدی وفا و جمعی از اساتید قرآنی استان برگزار شد .
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه المصور آثار هنرمندان کردستانی در زمینه قرآن بیان کرد: نمایشگاه المصور هنرمندان استان کردستان با عنوان «جلوه‌های آثار قرآن و سنت در آثار هنرمندان کردستان» در حاشیه جشنواره «قرآن محور یه کیه تی » در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برپا می شود .
وی عنوان کرد: در طول سال جاری تا کنون ۵۷ محفل جزء خوانی در استان کردستان برپا شده است که هفت محفل آن با همکاری مؤسسه قرآنی تقریب مذاهب اسلامی برپا می‌شود .
قلعه شاخانی با اشاره به اجرای طرح زیتون در استان ادامه داد: ۵۲ کلاس قرآنی طرح ۱۴۵۲ که شامل حفظ جزء ۳۰ قرآن بوده در حال برگزاری است و چنان برنامه ریزی شده که در سال ۱۴۰۴ به حیات طیبه برسیم و رسیدن به این جایگاه به معنای امت واحده شدن است .
وی تأکید کرد: همگان باید برای رسیدن به حیات طیبه با گام های بزرگی حرکت کنیم چراکه این امر موجب توسعه هرچه بیشتر دین اسلام در سطح جهان خواهد شد .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در پایان از برگزاری محافل جزء خوانی دیگر با حضور قاریان کشوری و استانی در هفته وحدت در شهرستان های استان خبر داد .

شناسه خبر : 22231

این خبر رو هم ببینید

سیگار و قلیان، دروازه ورود به اعتیاد است/ افزایش ۱۸ درصدی کشفیات مواد مخدر در کردستان

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کردستان از افزایش ۱۸ درصدی کشفیات مواد مخدر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =