خانه / فرهنگی / ششمین همایش منطقه‌ای شعر فجر با حضور شاعران شرکت کننده از پنج استان غربی کشور امروز در سنندج برگزار شد.

ششمین همایش منطقه‌ای شعر فجر با حضور شاعران شرکت کننده از پنج استان غربی کشور امروز در سنندج برگزار شد.

ششمین همایش شعر منطقه‌ای فجر با حضور شاعرانی از استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و آذربایجان غربی شامگاه امروز در محل کتابخانه مرکزی سنندج برگزار شد

ششمین همایش شعر منطقه‌ای فجر با حضور شاعرانی از استان‌های کردستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و آذربایجان غربی شامگاه امروز در محل کتابخانه مرکزی سنندج برگزار شد.
دبیر علمی این همایش در این مراسم اظهار کرد: به برخی دلایل قرار بر این بود این مراسم همایش امسال برگزار نشود که یک هفته قبل از برگزاری همایش فراخوان آن اعلام شد.
رحمان غریبی تصریح کرد: بعد از انتشار فراخوان ۶۴ اثر به دبیرخانه همایش واصل شد و مورد داوری قرار گرفت که آثار خوب و ارزشمندی بود و متناسب با موضوع همایش شعر فجر از لحاظ محتوی در خور توجه بود.
وی گفت: بعد از بازبینی انجام شده آثاری به عنوان برترین‌ها انتخاب شدند و ۱۲ شاعر هم برای خواندن اثر خود در روز همایش معرفی شدند که امروز آثار خود را قرائت می‌کنند.
رحمانی هدف از برگزاری این همایش را ارج نهادن به هنر شعر و ارتقا ادبیات اعلام کرد و گفت: برگزاری این همایش و همایش‌های مشابه در واقع فراهم کردن فضا برای رشد فرهنگی جامعه است.
وی خاطر نشان کرد: در ادامه این همایش از کتاب شاهرخ اورامی نیز پرده برداری می‌شود و از شاعران فجر انقلاب هم تجلیل به عمل می‌آید.
در این مراسم که با حضور شعرا و اهل ادب استان‌های غربی کشور و مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد شاعران برگزیده به قرائت بخشی از آثار خود پرداختند.منبع: آوای امین

شناسه خبر : 5095

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 5 =