خانه / فرهنگی / «شهرام ناظری» پتانسیلی بزرگ برای توسعه فرهنگی کرمانشاه 

«شهرام ناظری» پتانسیلی بزرگ برای توسعه فرهنگی کرمانشاه 

شهرام ناظری در حاشیه کنسرت پرشور و خاطره انگیزش که چندی پیش در کرمانشاه اجرا شد نوید برگزاری برنامه های بیشتر در زادگاهش را داد. این هنرمند محبوب همچنین خبر از پیگیری هایش برای ساخت یک تالار بزرگ استاندارد برای برگزاری کارهای هنری داد؛ برنامه هایی که قرار است این هنرمند با همکاری استاد محمدعلی چاوشی از فعالان فرهنگی و هنری مطرح کرمانشاهی انجام دهد

کرمانشاه در آرزوی یک سالن بزرگ
یکی از بزرگترین مشکلات «کرمانشاه» ظرفیت بسیار پایین سالن های آن است. «انتظار» به عنوان گل سرسبد سالن های این شهر ظرفیتی کمتر از ۶۰۰ نفر دارد. بقیه سالن های ریز و درشت این شهر نیز ظرفیتی بین ۲۰۰ تا حداکثر ۴۰۰ نفر برخوردارند. این وضعیت برای شهری که یکی از قطب های موسیقایی کشور محسوب می شود؛ یک تراژدی است. این کمبودها باعث شده اغلب کنسرت های بزرگ در سالن های ورزشی غیراستاندارد برگزار شوند. و همین محدودیت ها بود که شهرام ناظری را واداشت کنسرت اخیرش را در سالن امام خمینی برگزار کند؛ سالنی که ظاهراً حداکثر ۵ هزار نفر ظرفیت داشت ولی در دو شب کنسرت نزدیک به ۱۵ هزار نفر از این برنامه دیدار کردند و البته هزاران نفر نیز پشت درهای بسته باقی ماندند. این خیل جمعیت مشتاق با وجود غیراستاندارد بودن صدای سالن، باز به عشق همشهری هنرمندشان استقبالی تاریخی از این برنامه کردند. بی گمان مشاهده این همه شور و شوق باعث شد شهرام ناظری به فکر پیشنهاد ساخت یک سالن بزرگ استاندارد برای شهر محبوبش کرمانشاه بیافتد.
شهرام ناظری پتانسیلی برای توسعه فرهنگی
در دنیای مدرن امروز چهره های هنری سرشناس به واسطه محبوبیت بسیار بالایشان، به ایفای نقش های اجتماعی و عام المنفعه می پردازند و بسیاری از نهادهای فرهنگی و اجتماعی مانند یونسکو از این ویژگی ستاره ها برای پیشبرد برنامه های جهانی خود استفاده می کنند. در کشور ما نیز استاد شجریان در زلزله بم به گردآوری کمک های انسان دوستانه و برگزاری کنسرت خیریه برای مردم این شهر پرداخت. شهرام ناظری هنرمند کرمانشاهی نیز علاوه بر برگزاری کنسرت خیریه برای مردم زلزله زده بم، طی سال های اخیر به برگزاری چند کنسرت خیریه برای کودکان شین آباد و بیماران جذامی مهاباد پرداخت و به تازگی نیز دوباره درآمد یک سال کنسرت های خود را به این کار انسان دوستانه اختصاص داده است. در واقع ستاره ها به واسطه محبوبیتی که دارند می توانند با برگزاری برنامه های عام المنفعه خدمات بزرگی به جامعه خویش انجام دهند.
یکی از برنامه های شهرام ناظری در کرمانشاه علاوه بر پیگیری ساخت یک سالن بزرگ، برگزاری مجموعه کنسرت هایی به منظور گردآوری کمک برای بازسازی مزار یارمحمدخان کرمانشاهی سردار مشروطه است که هم اکنون مقبره اش در یک اتاقک کوچک در گوشه محوطه نقلیه بهداشت کرمانشاه قرار دارد؛ شرایطی که به هیچ عنوان زیبنده این قهرمان ملی نیست.
البته در این میان ابراز تمایل شهرام ناظری به تنهایی کافی نیست و جامعه کرمانشاهی و مسئولین نیز باید با هنرمند محبوب دیارشان همراه و همقدم شوند. بی گمان تامین اعتبار برای ساخت یک سالن بزرگ، کار دشواری برای مدیریت ارشد استان است، ولی هنرمندی مانند شهرام ناظری می تواند با بهره گیری از محبوبیت فوق العاده اش برای جلب موافقت های لازم برای ساخت یکی سالن بزرگ و آبرومند، با دولتمردان به رایزنی بپردازد. سخن آخر اینکه باید شهرام ناظری و استاد محمدعلی چاوشی را در این راه یاری داد.

شناسه خبر : 10299

این خبر رو هم ببینید

تبعیت روحانیت اهل سنت از رهبر انقلاب/ اعلام اول ماه از شؤون حاکم اسلامی است

هیأت افتاء و شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر در خصوص رؤیت هلال و شروع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 9 =