خانه / سیاسی / شهرستان سنندج باید به پایتخت کتاب ایران تبدیل شود

شهرستان سنندج باید به پایتخت کتاب ایران تبدیل شود

سنندج – مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان گفت: با توجه به ظرفیت های بالای فرهنگی، سنندج مرکز استان باید به پایتخت کتاب ایران تبدیل شود.

اسماعیل احمدی ظهر امروز دوشنبه در نشست کتاب و رسانه استان کردستان، اظهار داشت: سنندج مرکز استان کردستان دارای ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری است و باید از تمامی این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.
وی ادامه داد: سنندج در حوزه کتاب و کتابخوانی ظرفیت های خوبی در اختیار دارد و باید این شهر به عنوان پایتخت کتاب کشورمان در سال آینده انتخاب شود و برای رسیدن به این مهم باید از امروز کار خود را آغاز کنیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان افزود: اجرایی کردن این مهم نیازمند همکاری و تعامل تمامی ادارات و سازمان های دولتی و همچنین بخش خصوصی است و به همین دلیل باید از تمامی ظرفیت های در اختیار به خوبی بهره برداری شود.
وی گفت: برگزاری نشست های مرتبط با حوزه کتاب، توسعه کتابخانه های عمومی در مناطق شهری و روستایی، حمایت از چاپ و توزیع مناسب کتاب در سراسر شهرستان سنندج یکی از نیازهای لازم و ضروری است.
احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره ظرفیت های بالای رسانه در راستای کمک به حوزه کتاب، بیان کرد: کتاب و رسانه در یک راستا هستند و به همین دلیل باید ارتباط و تعامل خوبی بین آنها برقرار شود.
وی عنوان کرد: معرفی کتاب به بهترین شکل ممکن، حضور بیشتر رسانه های جمعی در فعالیت های مرتبط با حوزه کتاب، معرفی نویسندگان و فعالان برتر فرهنگی به ویژه کتاب از جمله نیازهای اصلی در این بخش به شمار می رود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: برگزاری نشست های کتاب و رسانه با کیفیت بهتر و با حضور افراد صاحب نظر در هر دو بخش به عنوان یک اولویت دنبال و پیگیری می شود.

شناسهٔ خبر: ۳۸۲۴۲۸۲ – دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ – ۱۴:۱۳

شناسه خبر : 12615

این خبر رو هم ببینید

سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان وکالت ممکن نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سخن گفتن از سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − ده =