خانه / اجتماعی / شکری هاشمی خواستار شد؛ جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس همزمان با اجرای سیمفا

شکری هاشمی خواستار شد؛ جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از سوی پلیس همزمان با اجرای سیمفا

معاون شهردار تهران از پلیس خواست همانطور که تخلفات رانندگی ازجمله سرعت غیر مجاز را با جدیت اعمال قانون می کند، خودروهای فاقد معاینه فنی هم اعمال قانون شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدجعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه همانطور که وجود پزشک در شهرها الزام است، معاینه فنی هم به منظور افزایش ضریب ایمنی خودرو و کاهش انتشار الایندگی ها یک الزام است، گفت: در قانون اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی به صراحت اعلام شده از ادامه حرکت خودروی فاقد معاینه فنی باید جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه در ایین نامه اجرایی معاینه فنی هم اعلام شده تردد خودروی فاقد معاینه فنی ممنوع است، تصریح کرد : متاسفانه پلیس راهور به دلیل برخی ملاحظات تاکنون خیلی جدی با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد نکرده است و تنها اقدامات سلبی در روزهای آلودگی هوا از سوی پلیس برای خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی صورت گرفته است.
معاون شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه یکپارچه سازی مراکز معاینه فنی اقدامی موثر در رسیدگی به تخلفات معاینه فنی است، گفت: بنا به گفته نمایندگان وزارت کشور سامانه سیمفا آماده شده و طی هفته آینده تمامی مراکز معاینه فنی تهران به آن وصل خواهند شد.
به گفته وی با راه اندازی این نرم افزار (سیمفا) این امکان فراهم می شود تا پلیس راهنمایی و رانندگی، تمامی مراکز معاینه فنی و وزارت کشور به عنوان متولی معاینه فنی دسترسی به دیتای خودروهای کشور داشته باشند. به طوری که از این طریق می توانند بدانند کدام خودرو در کدام مرکز و حتی از طریق کدام اپراتور معاینه فنی شده است.
تشکری هاشمی تاکید کرد: با این سیستم در وهله نخست ، کنترل های پلیس و نظارت بر روی خودروهای فاقد معاینه فنی قابل دستزس تر خواهد بود. بنا بر ماده ۱۱ ایین نامه معاینه فنی پیش بینی شده پلیس باید از طریق دیتای قابل دسترس با نرم افزار سیمفا با خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد کند .
معاون شهردار تهران تصریح کرد: با یکپارچه سازی معاینه فنی اطلاعات تمامی خودروها برخط در اختیار پلیس راهور قرار می گیرد و بی آنکه حضوری فیزیکی در خیابان ها از سوی پلیس شاهد باشیم قبض جریمه برای متخلفان صادر می شود .
تشکری هاشمی تاکید کرد: پیش از این شاید انتظار قابل قبولی نبود که از پلیس بخواهیم در کف خیابان ها با تمامی خودروهای فاقد معاینه فنی برخورد کند اما اکنون که سیستم یکپارچه به زودی در دسترس پلیس قرار می گیرد ، انتظار داریم پلیس با درایت و جدیت بیشتر  همانطور که تخلفات سرعت غیر مجاز و عبور از چراغ قرمز را بی اغماض اعمال قانون می کند ، با متخلفان معاینه فنی هم برخورد کرده و جریمه تخلفشان در برگه خلافی خودرو ثبت شود . 

شناسهٔ خبر: ۳۰۲۴۴۴۶ – چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ – ۱۹:۰۹
برای عضو شدن به کانال تلگرام کردنور کلیک نمایید

شناسه خبر : 7067

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =