خانه / اجتماعی / شیخ الازهر در کنفرانس مبارزه با تروریسم: ما با هرگونه تروریسم و افراط گرایی مقابله می کنیم

شیخ الازهر در کنفرانس مبارزه با تروریسم: ما با هرگونه تروریسم و افراط گرایی مقابله می کنیم

شیخ احمد الطیب طی سخنانی در کنفرانس مبارزه با تروریسم در قاهره اعلام کرد: تروریسم و طائفه ‌گری که در منطقه رواج پیدا کرده هدفی جز تجزیه کشورهای مسلمان، در راستای منافع کشورهای خارجی ندارد

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۲
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) کنفرانس جهانی مبارزه با تروریسم صبح امروز و با حضور ۷۰۰ دانشمند اسلامی و مسیحی به نمایندگی از ۱۲۰ کشور جهان در قاهره آغاز به کار کرد.
شیخ الازهر در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: گروه‌های تروریستی تلاش دارند برداشتهای ناصحیح خود از اسلام را بر همگان تحمیل کنند و با نگرش نادرستی که نسبت به دستورات اسلام دارند، دیگران را به اعدام محکوم می‌کنند که این امر پذیرفتنی نیست.
شیخ الازهر ادامه داد: تروریسم و طائفه ‌گری که در منطقه رواج پیدا کرده هدفی جز تجزیه کشورهای مسلمان، در راستای منافع کشورهای خارجی ندارد.
وی افزود: ما با تروریسم و افراط گرایی به هر شکلی مقابله می کنیم و چالشهایی که با آن مواجه هستیم، ما را از قضیه اول امت اسلام یعنی فلسطین و مسجد الأقصی غافل نخواهد کرد، چرا که جز با حل ریشه ای و عادلانه مسئله فلسطین، صلحی در دنیا وجود ندارد و الأزهر قصد دارد کنفرانس بعدی خود که به زودی برگزار می شود را به پیروزی فلسطین و مسجدالأقصی اختصاص دهد.
کنفرانس دو روزه مبارزه با تروریسم در قاهره، قرار است به بررسی راه‌های جلوگیری از گسترش افراط ‌گرایی و طایفه گرایی بپردازد و علمای دینی و مذهبی سراسر جهان، نظرات و پیشنهادات خود را برای مقابله با این پدیده ارائه خواهند کرد.
مرجع : الوطن

شناسه خبر : 8217

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =