خانه / سیاسی / صالح مسلم: کمک ها به کوبانی ناکافی است/ ترکیە بە آنچە می گوید عمل نمی کند

صالح مسلم: کمک ها به کوبانی ناکافی است/ ترکیە بە آنچە می گوید عمل نمی کند

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه کمک های ارسالی به شهر کوبانی و حملات هوایی ائتلاف بین المللی علیه مواضع داعش در این شهر را ناکافی دانست

رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه کمک های ارسالی به شهر کوبانی و حملات هوایی ائتلاف بین المللی علیه مواضع داعش در این شهر را ناکافی دانست و مقامات ترکیە و در راس آنها رئیس جمهوری این کشور را بە در پیش گرفتن سیاست دوگانە متهم کرد.
به گزارش خبرگزاری کردپرس، صالح مسلم در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: کمک هایی که به شهر محاصره شده کوبانی رسیده و حملاتی که ائتلاف بین المللی علیه مواضع داعش در این شهرانجام می دهد ناکافی است و برای تغییر موازنه قدرت در کوبانی به کمک های بیشتری نیاز است.
مسلم دولت ترکیه را به ادامه حمایت از گروه افراطی داعش و پیوستن ۱۲۰ تن از شهروندان این کشور به عناصر داعش در ترکیه متهم کرد و گفت: مقامات ترکیه و در راس آنها رجب طیب اردوغان دارای مواضع دوگانه ای هستند و به آنچه که می گویند عمل نمی کنند.
وی از ترکیه خواست اگر می خواهد با همسایگان کُرد و عرب خود در صلح و صفا زندگی کند ازسیاست کُردهراسی خود، دست بردارد.
مسلم تاکید کرد: کردها از آرمان های خود برای تشکیل دولت مستقل کرد دست برداشته اند و شیوه آلمان را در تعامل با دیگر کشورهای اروپا برای خود الگو قراردارداده اند و قصد تغییر مرزهای ترسیم شده را ندارند، اما همچنان از روابط قومی خود محافظت خواهند کرد.
وی از معارضین سوریه خواست از زیر سلطه ترکیه خارج شوند و به جای استانبول مناطق کردنشین دیگری را برای فعالیت های خود برگزینند.
 
 
کد مطلب: ۷۲۱۶۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۲  |  ساعت: ۱۷ : ۴۹

شناسه خبر : 17315

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =