خانه / فرهنگی / صدقه باعث دوری بلا از انسان می شود/مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند

صدقه باعث دوری بلا از انسان می شود/مردم پشتیبان نظام اسلامی هستند

سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت ترویج سنت حسنه پرداخت صدقه در جامعه، عنوان کرد: صدقه باعث دوری بلا از انسان می‌شود و به همین دلیل باید این سنت الهی بیش از پیش ترویج داده شود.


ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: صدقه باعث دوری بلا از انسان می‌شود و همه ما وظیفه داریم که این سنت حسنه را انجام داده و برای ترویج بیش از پیش آن تلاش و کوشش داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه صدقه می تواند کمک خوبی برای افراد نیازمند جامعه باشد، بیان کرد: پرداخت کردن صدقه بهترین فرصت برای کمک به افراد نیازمند جامعه است.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: در آیات و روایت مختلف دینی و مذهبی ما آمده است که پرداخت صدقه باعث دفع هفتاد نوع بلا از انسان می شود و به دلیل این اهمیت همه ما باید نسبت به این سنت حسنه الهی توجه داشته باشیم.

وی ضمن اظهار تاسف از وقوع حادثه برخورد تانکر با اتوبوس و کشته شدن شماری از مردم استان کردستان، عنوان کرد: خوشبختانه مردم استان کردستان همواره در صحنه های مختلف حضور داشته و در این حادثه نیز با خانواده های داغدیده همراه بودند.

ماموستا خدایی از حضور مردم در مجلس ختم جانباختگان تصادف اخیر در مسجد جامع سنندج تقدیر کرد و گفت: مردم با حضور در کنار خانواده‌های جانباختگان این حادثه تلخ همدری خود را بیان کردند و موجب تسلی خاطر آنها شدند.

وی اقتدار و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور و همراهی مردم در تمامی صحنه‌ها ضامن اقتدار نظام اسلامی است و امیدواریم این حضور در صحنه همچنان ادامه داشته باشند.

امام جمعه سنندج اظهار داشت: امروز به برکت اسلام و انقلاب ملت ایران روز به روز پله‌های رشد و ترقی را می‌پیمایند و امیدواریم به برکت وجود رهبری و حضور مردم در عرصه هر روز شاهد اقتدار بیشتر کشور باشییم.

وی به امنیت فعلی در کشور اشاره کرد و گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ما دارای امنیت پایداری هستیم و امیدواریم این امنیت و آرامش همچنان ادامه داشته باشد.

ماموستا خدایی به حضور مسلمانان در مراسم حج اشاره کرد و گفت: حج یکی از مهمترین مباحث دین مبین اسلام به شمار رفته و صحنه ای برای نمایش وحدت و همدلی در بین کشورهای اسلامی است و امیدواریم که زائران استان کردستان نایب زیاره ما باشد.

شناسه خبر : 21765

این خبر رو هم ببینید

روایتی تلخ از نداری؛ فقر از پستوی بی عدالتی سرک می کشد

پشت پستوی بی عدالتی سرک می کشد؛ به منزل سرایدار ساختمان می رود و از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 4 =