خانه / اجتماعی / صرف ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی/ ۷۰۰ مسکن پروژه ولایت در کردستان احداث می شود  

صرف ۹۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی/ ۷۰۰ مسکن پروژه ولایت در کردستان احداث می شود  

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: امسال برای اجرای طرح های هادی روستایی در کردستان ۹۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
 

رضا قادری اظهار داشت: آسفالت، جدول کشی معابر، احداث جدول، کانال کشی و ساخت معابر از جمله اقدام های انجام شده در طرح هادی روستایی در استان کردستان است.
وی افزود:‌ تا کنون طرح هادی در ۳۰۹ روستای کردستان اجرا شده و این طرح در بیش از ۱۴۰روستای دیگر نیز تا پایان سال در حال اجرا است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان بیان کرد: طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان کردستان اجرا می شود و از مجموع هزار و ۲۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار استان این طرح تاکنون در  هزار و ۲۱۰ روستا مطالعه، تهیه و اجرایی شده است.
قادری در ادامه سخنان خود یادآور شد: ۷۰۰ واحد مسکن شهری تحت عنوان پروژه ولایت با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال در کردستان احداث می شود.
وی ادامه داد: این پروژه به طور متوسط ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و از مجموعه این تعداد واحد مسکونی ۲۲۰ واحد در سنندج، ۹۰ واحد در سقز، ۸۰ واحد در بیجار و ۸۰ واحد در قروه است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: همچنین ۴۰ واحد دیگر این طرح در کامیاران، ۴۰ واحد در دهگلان، ۴۰ واحد در دیواندره، ۴۰ واحد در بانه، ۴۰ واحد در مریوان و ۳۰ واحد در شهرستان سروآباد ساخته می شود.
قادری اظهار داشت: به ازای هر واحد مسکونی پروژه ولایت ۱۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات رهبری اختصاص یافته و ما بقیه اعتبار از منابع داخلی و تسهیلات تامین شده است.
 

شناسه خبر : 9931

این خبر رو هم ببینید

ابراز همدردی فرمانده سپاه کردستان با خانواده کولبران جانباخته مریوانی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سردار سیدصادق حسینی با صدور پیامی جانباختن دو برادر کولبر، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 1 =