خانه / اجتماعی / صنعت برق استان بستر توسعه صنايع استان را فراهم نموده است  

صنعت برق استان بستر توسعه صنايع استان را فراهم نموده است  

        استاندار كردستان در ديدار با مديران صنعت برق استان وضعيت زير ساخت ها و تأسيسات برق را جهت توسعه صنعت استان مناسب و اين موضوع را بسترمناسبي براي جلب نظر سرمايه گذاران داخل وخارج استان درزمينه هاي مختلف صنعتي در اين استان دانست.
 

 
به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان عبدالمحمد زاهدي گفت:‌ خوشبختانه در سالهاي اخير اقدامات مهمي در زمينه توسعه صنعت برق در استان انجام شده امكان تأمين برق براي بخش هاي مختلف و به ويژه بخش صنعتي فراهم شده است و از اين رو سرمايه گذاران در بخش هاي دولتي و خصوصي با خيال آسوده مي توانند نسبت به ايجاد كارخانجات و كارگاههاي صنعتي و توليدي اقدام نمايند.
وي با اشاره به محدوديت هاي بودجه اي در سال جاي و سال آينده ابراز اميدواري كرد با تلاش و همت مضاعف دستگاههاي اجرايي و به ويژه دستگاه خدمات رسان روند خدمت رساني به شهروندان استان شتاب بيشتري بگيرد.
زاهدي به اقدامات مهم شركت توزيع برق در زمينه تامين برق واحدهاي مسكن مهر اشاره كرد و گفت: در چند سال اخير با توجه به تاكيد دولت بر لزوم تأمين برق واحد هاي مسكن مهر فشار زيادي به شركت هاي خدمات رسان وارد شده است كه اميد است با بهبود شرايط مالي و بودجه اي در آينده قسمتي از اين فشار مضاعف جبران شود.
وي همچنين ضمن تأييد مشكلات مالي و نقدينگي صنعت برق و شركت توزيع برق استان خواستار اهتمام و اقدام جدي دستگاههاي اجرايي در پرداخت بدهي هاي معوقه خود به اين شركت شد.
در ابتداي اين ديدار مدير عامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان ضمن تبريك انتصاب استاندار و آرزوي موفقيت دولت تدبيرو اميد در استان گفت: صنعت برق استان همواره در خدمت شهروندان استان بوده و مديريت و پرسنل اين شركت در جهت موفقيت اين دولت آماده خدمتگزاري و برداشتن قدم هاي اساسي خواهند بود.
محمد مصطفي نجفيان در ادامه با اشاره به وضعيت صنعت برق در استان تصريح كرد: تعداد مشتركين استان به بيش از ۵۳۰ هزار مشترك رسيده است كه بيشتر آنها در تعرفه خانگي هستند و تعرفه صنعتي نيز كمترين مشترك را به خود اختصاص داده است. ضريب نفوذ برق در استان نيز به ۱۰۰ درصد نزديك شده و خوشبختانه هم اكنون تمامي شهرها و روستاهاي بالاي ۱۰ خانوار استان برقدار هستند.
وي با اشاره به روند مصرف برق در سال جاري به بيش از يك ميليارد و ۲۸۲ ميليون مگاوات ساعت رسيده است كه به نسبت مدت مشابه در سال گذشته در حدود ۵٫۶ درصد افزايش نشان مي دهد.
نجفيان رويكرد شركت در سالهاي آينده را توسعه استفاده از نيروهاي تجديد پذير و نو و نيز گسترش مولدهاي پراكنده و مقياس كوچك اعلام و به اقداماتي كه در سالهاي اخير در اين زمينه در سطح استان انجام شده اشاره كرد.
وي تكميل و راه اندازي پست فوق توزيع سنندج ۵ ، تسريع در احداث پست دائم مريوان ۲، تسريع در احداث و تجهيز پست قروه ۲ ، تخصيص زمين جهت احداث پست فوق توزيع سنندج ۶، احداث پست فوق توزيع بانه ۲ در مسير جاده سردشت و احداث پست جديد كامياران ۲ را از نيازهاي ضروري صنعت برق استان برشمرد و از مسئولين استاني و كشوري خواست به اين نيازهاي مهم و اساسي در جهت خدمتگذاري بيشتر به مردم توجه و عنايت بيشتري داشته باشند.
مهندس نجفيان با اشاره به معضل سرقت سيم و تجهيزات شبكه و تجهيزات داخل تابلوها و ترانسفورماتورها خواستار همكاري بيشتر دستگاهها و مسئولين انتظامي و قضايي در زمينه رفع اين معضل شد.
وي همچنين اشاره به مشكلات استفاده از برق غير مجاز گفت: روند ساخت و سازهاي غير مجاز در حاشيه شهرها و نواحي منفصل شهري در اطراف شهرهاي استان و منع قانوني جهت واگذاري انشعاب به اين منازل منجر به افزايش استفاده از برق غير مجاز شده كه اين موضوع هم به شركت توزيع خسارت هاي مالي وارد كرده و هم باعث افزايش اتصالي، ضعف ولتاژ و قطعي برق و سلب آسايش شهروندان در برخي مناطق شهر شده است و اميدواريم با همكاري كليه دستگاههاي ذيربط شاهد كاهش اين پديه شوم در سطح استان باشيم.
وي همچنين نبود اعتبارات لازم جهت خريد تجهيزات پيشرفته و جديد، نبود اعتبارات كافي جهت بازسازي، اصلاح و بهينه سازي شبكه هاي فرسوده را ازجمله مشكلات اين شركت عنوان كرد.
شايان ذكراست دراين ديدار مدير امورانتقال نيروي برق استان كردستان بهمراه قائم مقام،معاون مالي و پشتتيباني،معاون فروش و خدمات مشتركين ،مديران دفاتر منابع انساني و روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان مديرعامل اين شركت را همراهي مي كردند.

شناسه خبر : 9869

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =