خانه / سیاسی / طرح بومی گزینی باعث متضرر شدن استانهای کمتر توسعه یافته شد

طرح بومی گزینی باعث متضرر شدن استانهای کمتر توسعه یافته شد

سنندج- استاندار کردستان گفت: اجرایی کردن طرح بومی گزینی بیشترین ضربه را به استانهای کمتر توسعه یافته در کشور وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز شنبه در نشست هیئت رییسه دانشگاه کردستان که با حضور وزیر علو،تحقیقات و فناوری برگزارشد، گفت: نظام آموزش عالی کشور علاوه بر تقویت نیروی انسانی در تولید علم نقش اساسی دارد.
وی عنوان کرد: یکی از مزیت ها و ظرفیت های قابل قبول استان کردستان در حوزه آموزش عالی به ویژه عرصه علمی است و به همین دلیل باید از ظرفیت های این بخش به خوبی استفاده شود
وی اظهارداشت: از این ظرفیت و پتانسیل استان می توان برای توسعه آموزش و تولید علم در کشور استفاده کرد.
وی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید توجه زیادی به خواسته ها و مطالبات مردم استان صورت گرفته است و در این راستا نیز اقدامات قابل توجهی اجرایی و عملیاتی شده است.
استاندار کردستان ادامه داد: تاسیس رشته زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان  یکی از خواسته های مردم بود که محقق شد و این مهم در راستای عمل به اصل ۱۵ قانون اساسی بوده است.
زاهدی یکی دیگر از ظرفیت های استان را موسیقی خواند و افزود: امسال برای نخستین بار در رشته موسیقی دانشگاه کردستان دانشجو پذیرش کرده است.
وی عنوان کرد: معتقدم برای نجات موسیقی ایران از ابتذال باید توجه ویژه ای به موسیقی کردی صورت گیرد.
وی یکی از زیان های وارده به استان های کمتر توسعه یافته در زمینه آموزش عالی را طرح بومی گزینی خواند و گفت: اجرای این طرح موجب شده جوانان مستعد استان های کم برخورداری هم چون کردستان در رقابت با دیگر هم سن وسالان خود در سایر استان ها از تحصیل در دانشگاه های مطرح کشور محروم شوند.
استاندار کردستان خواستار تجدیدنظر در این حوزه شد و افزود: انتظار می رود که در راستای توجه به نیازهای دانش آموزان استان های کم تر توسعه یافته تجدید نظر جدی در این حوزه صورت گیرد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۲۸۴۸۲ – شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ – ۱۱:۵۳

شناسه خبر : 12605

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =