خانه / اجتماعی / طرح مدیریت یکپارچه زریوار باید مبتنی بر سند آمایش باشد  

طرح مدیریت یکپارچه زریوار باید مبتنی بر سند آمایش باشد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت: طرح مدیریت یکپارچه زریوار باید مبتنی بر سند آمایش و کارکردها و قوانین دستگاه‌های مختلف صورت گیرد.
 

محمد وجدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سالن دولت استانداری کردستان اظهار کرد: یک مرحله مطالعات طرح آمایش سرزمین در کردستان انجام شده، گویا مرحله بعدی این طرح هم در حال انجام است و این در حالی است که هنوز مرحله اول آن در استان اجرایی نشده است.
وی تصریح کرد: تمامی برنامه‌ریزی‌های بخشی در استان بایستی براساس سند آمایش صورت گیرد که این مهم می‌تواند، تمامی توانمندی‌ها و نقاط ضعف و قوت موجود در استان را شامل شود.
وی بیان داشت: دستگاه‌های مختلف در راستای توسعه استان و کشور در محدود شهر مریوان خدماتی را نیازمندند که اجرایی کنند.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان عنوان کرد: طرح مدیریت یکپارچه زریوار باید مبتنی بر سند آمایش و کارکردها و قوانین دستگاه‌های مختلف به گونه‌ای تعریف شود که تعامل و عملکرد این دستگاه‌ها را نیز دربرگیرد.
وجدی ادامه داد: تعامل و مشارکت مردمی و استعدادهای منطقه زریوار نیز باید مدنظر قرار داده شود تا به نحو احسن این طرح به اجرا درآید.
وی با اشاره به اینکه کولیدورها یکی از بسترهای استفاده منطقی مناطق برای توسعه و بهره‌برداری و کسب درآمد هستند، خاطرنشان کرد: محور همدان-سنندج به  مریوان یک شاخه از کولیدورهای شرقی غربی آسیاست که از کشورما می‌گذرد.
وی اعلام کرد: تمامی کارکردهای بخشی و جانبی این طرح تعریف شده و زریوار به عنوان یک ظرفیت زیست محیطی و گردشگری در این طرح دیده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در پایان اظهار داشت: اگر مدیریت یکپارچه مطرح شده از سوی مسئولان محیط زیست یک نوع قید و بند برای فعالیت توسعه‌ای مبتنی بر آمایش ایجاد کند ممکن است، منجر به تضعیف تعامل دستگاه‌های مختلف شود.
 
 
 
 

شناسه خبر : 9775

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دوازده =