خانه / سیاسی / ظریف در نشست خبری اجلاس ۴ جانبه باکو: زمینه‌های همکاری در حوزه های انرژی، گردشگری و صنعت وجود دارد

ظریف در نشست خبری اجلاس ۴ جانبه باکو: زمینه‌های همکاری در حوزه های انرژی، گردشگری و صنعت وجود دارد

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه همکاری‌های منطقه‌ای می‌تواند زمینه صلح و ثبات در منطقه باشد، گفت: مهمترین زمینه‌های همکاری در حوزه‌های ترانزیت، انرژی، گردشگری و صنعت و تکنولوژی است.


محمد جواد ظریف در نشست خبری اجلاس ٤ جانبه باکو با بیان اینکه ما نیازمند همکاری‌های منطقه‌ای هستیم، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران اعتقاد به منطقه قوی دارد و این منطقه در حوزه همسایگی ما واقع شده و ما مایل هستیم همکاری‌های دو، سه و چهار جانبه و همینطور همکاری‌های منطقه‌ای در این منطقه شکل بگیرد.

وی افزود: ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان دارای سوابق فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی هستند که این ٤ کشور را به یکدیگر ارتباط می‌دهد.

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه همکاری‌های منطقه‌ای میان ٤ کشور ایران، ترکیه، جمهوری آذربایجان و گرجستان می‌تواند زمینه صلح و ثبات در منطقه باشد، گفت: مهمترین زمینه‌های همکاری این ٤ کشور در حوزه‌های ترانزیت، انرژی، گردشگری و صنعت و تکنولوژی است.

ظریف در پایان نیز گفت: ما در جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و گرجستان مقررات لغو روادید داریم و بزودی ایرانیان می‌توانند برای تعطیلات خودشان درجمهوری آذربایجان هم از ویزا در فرودگاه استفاده کنند.

شناسه خبر : 21476

این خبر رو هم ببینید

سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان وکالت ممکن نیست

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه سخن گفتن از سلامت قوه قضاییه بدون سلامت جریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =