خانه / سیاسی / عباس عراقچی: شکست مذاکراتِ مسقط، برای همگان، «خطرناک» است/نقش مثبت عمان در مذاکرات گذشته

عباس عراقچی: شکست مذاکراتِ مسقط، برای همگان، «خطرناک» است/نقش مثبت عمان در مذاکرات گذشته

عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد، شکست مذاکراتِ مسقط، برای همگان، «خطرناک» است

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ – ۱۳:۳۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، در گفتگو شبکه تلویزیونی «العالم»، با تاکید بر اینکه «دستیابی به توافق هسته ای، به سود همه طرف ها و منطقه است»، تصریح کرد: شکست مذاکراتِ مسقط، برای همگان خطرناک است.
مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران، ابراز امیدواری کرد، عمان در این مذاکرات، نقش سازنده ای در دستیابی به  نتایج مثبت ایفا کند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد، هیچ کس خواستار بازگشت به شرایط قبل از توافق ژنو نیست و سناریوی شکست مذاکرات مسقط، خطری است که همگان را تهدید خواهد کرد.
معاون وزیر امور خارجه ایران و مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران ادامه داد: کشور عمان، یک کشور دوست و همسایه است و با کشورهای غربی و گروه ۱+۵، روابط خوبی دارد و در مذاکره های هسته ای گذشته، نقش خوب و مثبتی داشته است.
 
وی افزود: در خصوص موضوع غنی سازی، به توافقات ابتدایی رسیدیم که ایران به غنی سازی ادامه دهد و دو طرف در این خصوص به توافق رسیدند، اما سوال این است که در چه چارچوب و چه میزانی و در چه سطحی و چه مدت زمانی بری رسیدن به تولید سوخت هسته ای لازم است؛ اینها هنوز محور موضوع مذاکرات است و برای این موضوعات، فعلا به راه حلی نرسیدیم.
ما تاکید داریم در مذاکرات کنونی میان ما و گروه ۱+۵، موضوع دیگری غیر از  مسائل هسته ای را مطرح نکنیم.
 

شناسه خبر : 17181

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =