خانه / جریانات تکفیری / عراق حمایت بیشتر برای مبارزه با داعش را خواستار شد

عراق حمایت بیشتر برای مبارزه با داعش را خواستار شد

وزیر خارجه عراق حمایت بیشتر کشورهای عربی و جامعه بین الملل برای مبارزه با تروریست های داعش را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق روز دوشنبه کشورهای عربی و جامعه بین الملل را به حمایت بیشتر از کشورش برای مبارزه با گروه تروریستی داعش فراخواند.
الجعفری در نشست خبری با «صلاح الدین مزوار» وزیر خارجه مراکش در رباط گفت: حجم کمک ها با حجم نیاز حقیقی عراق برای مواجهه با داعش تناسب ندارد بویژه اینکه عراق در این راه فقط از خودش دفاع نمی کند بلکه مدافع دیگر کشورها مخصوصا کشورهای عربی است. برخی از تروریست ها از این کشورها وارد عراق شده اند.
وی افزود: تروریست ها از کشورها و مناطق مختلف همچون اروپا، آمریکا، کشورهای اسکاندیناوی و همچنین کشورهای عربی وارد عراق می شوند. این تروریست ها قبل از اینکه علیه عراق شورش کرده و حریم آن را نقض نمایند علیه اراده کشورهای خود شورش کرده اند.
وی در خصوص امکان مشارکت عراق در جنگ زمینی احتمالی علیه داعش در سوریه نیز گفت: تروریسم قابل تفکیک نیست و اقدامات تروریستی در هر کشوری تمام کشورها را تهدید می کند. ساختار تروریسم یکی است و ساختار ضدتروریسم نیز یکی است و قابل تفکیک نیستند.
لازم به ذکر است که نیروهای عراقی با پشتیبانی گروه های مردمی و عشایر این کشور عملیات نظامی را در مناطق مختلف این کشور بویژه استان الانبار علیه تروریست های مسلح به اجرا گذاشته اند.

شناسهٔ خبر: ۳۵۶۳۶۰۹ – سه‌شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴ – ۰۵:۰۵
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 3409

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − شش =