خانه / فرهنگی / عضویت ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور  

عضویت ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور  

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی از برگزاری چهارمین مسابقه آنلاین کتابخوانی ویژه استان کردستان در شبکه کتابخوانی حرفه‌ای کشور خبر داد و گفت: ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور عضویت دارند.
 

اسماعیل احمدی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اثر برگزیده مسابقه آنلاین کتابخوانی ویژه استان «عشایر، ایلات و طوایف کُرد» نام دارد که توسط علی‌اکبر وقایع‌نگار کردستانی نوشته شده و انتشارات توکلی آن را چاپ و منتشر کرده است.
وی با بیان اینکه مسابقه کتابخوانی مذکور از ۲۵ دی ماه سال‌جاری به مدت یک ماه برگزار می‌شود، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در مسابقه کتابخوانی مذکور به عضویت شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور به آدرس اینترنتی www.booki.ir  در آیند و سپس در مسابقه کتابخوانی یادشده شرکت کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان بیان کرد: این اداره‌کل به برگزیدگان مسابقات کتابخوانی جوایزی به قید قرعه اهدا می‌کند.
احمدی تصریح کرد: شبکه کتابخوانان حرفه‌ای نخستین شبکه اجتماعی و کتاب‌محور در ایران است که فعالیت رسمی خود را از پنج مرداد ماه سال ۱۳۹۰ با آدرس اینترنتی www.booki.ir آغاز کرده است.
احمدی عنوان کرد: هدف از ایجاد شبکه مذکور، ایجاد فضایی مجازی به منظور ثبت و تبادل نظر در مورد کتاب‌های مورد علاقه کتابخوانان، نویسندگان، ناشران و فعالان عرصه کتاب است که کاربران آن متناسب با گروه سنی خود به امکانات مختلفی برای بحث و تبادل نظر دسترسی پیدا می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور دارای قابلیت‌های متنوعی است، افزود: امکان جستجوی منابع در بانک کتاب با بیش از ۴۰۰ هزار عنوان، مشاوره کتاب با درخواست منابع از مشاور در موضوعات متنوع و مطالعه، تورق و جستجو در متن کتاب‌های الکترونیکی برخی از این قابلیت‌هاست.
احمدی گفت: امکان دانلود منابع فاخر و ارزشمند، افزودن کتاب به قفسه مجازی خود، ثبت نقد و نظر در مورد کتاب‌ها، آگاهی از پر نظرترین، پر نقدترین و پر امتیازترین کتاب‌ها از منظر کاربران در این سایت نیز انجام می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هزار کردستانی در شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور عضویت دارند، افزود: شهرستان سنندج با یک‌هزار و ۱۰۰ نفر بیشترین اعضاء شبکه کتابخوانان حرفه‌ای کشور را در استان دارد.
وی در پایان اضافه کرد: برگزاری مسابقات کتابخوانی به شیوه‌های مکتوب و آنلاین با موضوعات متنوع یکی از برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در جامعه است.
 
 

شناسه خبر : 5175

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − پنج =