خانه / اجتماعی / عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور: صبر نشانه ایمان و خداپرستی است/ جایگاه ماه محرم برای اهل سنت محترم است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور: صبر نشانه ایمان و خداپرستی است/ جایگاه ماه محرم برای اهل سنت محترم است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: جایگاه ماه محرم برای اهل سنت محترم است، در این ایام برادران اهل تشیع به خاطر شهادت امام حسین (ع) مراسماتی دارند و ما تسلیت عرض کرده و به احترام این عزیزان مسائلی را در این ایام رعایت می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه در خطبه های نماز جمعه این هفته ابراز داشت: خوشبختانه پس از شش ماه تعطیلی با توجه به وضعیت شهرستان پاوه نماز جمعه برگزار شد و بار دیگر شاهد حضور نمازگزاران در مکان مقدس مسجد هستیم.

امام جمعه پاوه با اشاره به فرارسیدن روز پزشک گفت: شش ماه مقاومت و ایثارگری و حضور فعالانه و شبانه روزی تمامی سازمانها و ارگانها در برابر ویروس منحوس کرونا قابل تقدیر و ستایش است.

این مسئول خاطرنشان کرد: صبر، سپر مقابله با بلایا است، شکرگزاری خدا در شادی ها و رضایت قلبی در برابر مقتدراتش رضایت خداوند را به دنبال دارد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: صبر نشانه ایمان و خداپرستی است.

ماموستا قادری با توجه به فرارسیدن ایام محرم گفت: محرم در تاریخ اسلام هم ماه شادی و هم ماه عزا است، تمامی ایام رسول اکرم (ص) خیر و برکت و درس و فضل است و هجرتش تثبیت حکومت و ظهور اسلام است چرا که برای دفاع از دینش به مدینه هجرت کرد و اسلام را به تمام جهان منتشر کرد، در این سفر تاریخی ایام مبارکی رخ داد و اسلام تثبیت شد اما در ایام دیگر  محرم تحولاتی رخداد و افراد دنیا پرست و مغرض به میدان آمده و در خاک عراق جمعی از اعضای بیت نبوت و نورچشمان پیامبر اکرم (ص) از جمله امام حسین (ع) را به شهادت رساندند و این ایام روز عزا و شیون است.

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: جایگاه ماه محرم برای اهل سنت محترم است، در این ایام برادران اهل تشیع به خاطر شهادت امام حسین (ع) مراسماتی دارند و ما تسلیت عرض کرده و به احترام این عزیزان مسائلی را در این ایام رعایت می کنیم.

وی در پایان مطرح کرد: تعطیلی شش ماهه نماز جمعه موجب دوری برادران مسلمان از یکدیگر شده و این مصیبتی بزرگ است و آثار مخربی بر چهره دین و جوامع اسلامی داشته است اما ما در این ایام پیام جمعه را فراموش نکرده ایم و بیست و چهار پیام را در جامعه منتشر کردیم و خوشبختانه امروز نیز با برادران مسلمان خویش دیدار کردیم، امید است وضعیت جامعه روز به روز به سمت بهبودی پیش رود زیرا حفظ سلامت نمازگزاران امری بسیار مهم است.

شناسه خبر : 23731

این خبر رو هم ببینید

۹۰ غار در استان کردستان شناسایی شده است

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان از شناسایی ۹۰ غار در این استان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + سه =