خانه / دینی / عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب: زنده‌کردن اختلافات تاریخی توطئه ی جدید دشمنان علیه جهان اسلام

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب: زنده‌کردن اختلافات تاریخی توطئه ی جدید دشمنان علیه جهان اسلام

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیعضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص گسترش نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به گروه‌های تندرو تکفیری هشدار داد

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامیعضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در خصوص گسترش نفوذ رسانه‌ای و تبلیغاتی شبکه‌های ماهواره‌ای وابسته به گروه‌های تندرو تکفیری هشدار داد.
به گزارش اوای امین از سنندج، حجت‌الاسلام عبدلکریم بی آزار شیرازی در مراسم ویژه ی عید مبعث و معراج رسول خاتم(ص) در مسجد جامع سنندج اظهار کرد: پیامبر(ص) عامل اصلی وحدت در بین همه ی مسلمانان بوده و سیره و شخصیت والای ایشان برای همه ی ما الگویی همیشگی است.
وی افزود: ایجاد صلح و آشتی در بین قبایل مختلف دوران جاهلیت و سفارش همه صحابه به برادری و دوستی از جمله ویژگی‌های شخصیتی رسول‌الله(ص) بود که با تأسی از این مهم می‌توان عزت و اقتدار امت اسلامی را گسترش داد.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: یهود و نصارا و استعمارگران همواره کوشیده‌اند که با زنده‌کردن اختلافات تاریخی در بین اقوام و مذاهب اسلامی زمینه را برای تفرقه‌افکنی و نفوذ خویش در جامعه اسلامی فراهم کنند.
حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی افزود: متأسفانه هم‌اکنون یک سری شبکه ماهواره‌ای در لندن و با حمایت دشمنان اسلام اعم از یهود و نصارا و استعمارگران به تریبونی برای گروه‌های تکفیری و تندرو تبدیل شده و با زنده‌کردن اختلافات تاریخی بین اقوام و مذاهب اسلامی سعی بر ایجاد تفرقه و تحقق اهداف شوم خویش دارند.
وی اظهار داشت: آن‌ها از کاه کوه می‌سازند و به پرورش کینه‌ها و ترویج افکار الحادی و تکفیری روی می‌آورند و در این مسیر نیز در بین افکار شیعه‌ها به سنی‌هراسی پرداخته و در بین افکار سنی‌ها به شیعه‌هراسی می‌پردازند.
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: باید با هوشیاری و بصیرت به پررنگ‌کردن آموزه‌های اسلامی و مبانی وحدت‌بخش بپردازیم و از پررنگ‌کردن فرقه‌ها پرهیز نماییم.
حجت‌الاسلام بی‌آزار شیرازی خاطرنشان کرد: در گذشته مسلمانان با مطالعه دقیق در مباحث دینی و عقیدتی به تعمیم این مباحث در امور دیگر حتی معماری مساجد و دیگر اماکن می‌پرداختند اما متأسفانه هم‌اکنون فقط به شنیده‌ها اکتفا می‌شود و بسیاری از جوانان مسلمان از ساده‌ترین احکام اسلامی نیز آگاهی ندارند.
وی بر گسترش برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دینی در مناسبت‌های دینی به ویژه مبعث و معراج رسول‌الله(ص) تأکید کرد و افزود: آشنایی با محتوی آیات قرآنی و احکام نماز مسیر تعالی روزافزون را برای همه مسلمانان فراهم می‌کند.
 

شناسه خبر : 5853

این خبر رو هم ببینید

مجموعه بیانات رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت هفته وحدت از سال ۱۳۶۹ تا کنون

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز هفته وحدت از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =