خانه / فرهنگی / عینک سیاه کیارستمی/سینما سپاه!/ ترانه‌هایی که کودکان ۳۰ سال پیش گوش می‌دادند

عینک سیاه کیارستمی/سینما سپاه!/ ترانه‌هایی که کودکان ۳۰ سال پیش گوش می‌دادند

از لحظه دیدار خانواده شهید سلمانی با فرزندشان پس از ۳۲ سال تا ترانه‌های خاطره‌انگیز کودکان جنگ و دو کلمه حرف حساب با عباس کیارستمی؛ با ما همراه باشید با «سه‌شنبه‌های وبلاگی» این هفته

شهر وبلاگ‌ها ساکنانی خوش‌نشین دارد، فقط کافیست تا چند روزی را میهمان اهالی میهمان‌نواز این شهر شوی؛ هر خانه با چراغی روشن، خود را برای پذیرایی از میهمانان آماده کرده است.
اگرچه زبان مردم این شهر با هم تفاوت دارد اما صدایشان یکی است؛ این شهر هر روز شلوغ‌تر می‌شود؛ افرادی خانه‌ها‌یشان را رها می‌کنند اما تعداد بیشتری به قصد بنا کردن منزل جدید راهی این شهر می‌شوند.
مردم، مهربانی‌ها و تجربه‌هایشان را بدون اندکی توقع با همشهری‌های خود به اشتراک‌ می‌گذارند؛ اینجا در بیان بایدها، رودربایستی معنا ندارد و در هیچ خانه‌ای به روی میهمان بسته نیست.
سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، در نظر دارد تا هر سه‌شنبه منتخب مهم‌ترین و بهترین مطالب وبلاگ‌نویسان کشور را در قالب گزارش «سه‌شنبه‌های وبلاگی» در معرض دید مخاطبان این خبرگزاری قرار دهد.
از این پس قرار ما سه‌شنبه‌های هر هفته با سه‌شنبه‌های وبلاگی برای قدم زدنی کوتاه با وبلاگ‌نشینان…
پایان سال‌ها جدایی یک پدر
وبلاگ آزاداندیش خاطره یک روز فراموش نشدنی در دانشگاه‌شان را آورد: بچه‌های دانشگاه یکایک می‌آمدند پدر شهید سلمانی را در آغوش می‌کشیدند دستش را می‌بوسیدند و می‌گفتند که بخدا پسرت را تنها نگذاشتیم شبی نبود که در کنار مزارش نایستیم و برای او و ۴ همراهش نگرییم.
کودکی‌هایمان با جنگ گره خورده بود/ ترانه‌های کودکانه دفاع مقدس+صوت
اگر می‌خواهید به دوران کودکی‌ بچه‌های جنگ سری بزنید با این مطلب الف دزفول همراه شوید: کودکی‌هایمان بدجور گره خورده بود با جنگ در برنامه کودک‌هایمان یادمان می‌دادند که مرد باشیم و همیشه باید مرور می‌کردیم که «علی کوچولو، مرد کوچک است» و همیشه می‌دیدیم که: «اینم باباشه، چه خالیه جاش… رفته به جبهه، خدا به همراش».
روی دیگر زندگی طلبه‌ها+عکس
وبلاگ دران از روی دیگر زندگی طلبه‌ها نوشت: طلبه‌ پس از تعلیم و تزکیه نفس، به اصلاح جامعه اقدام می‌کند؛ اما اینگونه نیست که به هنگام فراگیری علوم اسلامی از زندگی عادی و معمولی فاصله بگیرد، گاهی دیدن روی دیگر زندگی طلبه‌ها جذابیت خاص خودش را دارد.
از خدا ناامید می‌شوند، از آمریکا نه!
وبلاگ افاضات عقل کل از رویکرد این روزهای روشنفکران نوشت: جماعت شبه روشنفکر از غرب بتی ساخته‌اند که هر روز در برابرش کرنش می‌کنند و هر کس بخواهد به بت مقدسشان جسارت کند یا آن را بشکند، صدای فریادشان بلند می‌شود.
آقای کیارستمی! لطفاً عینک سیاهت را بردار تا ما را ببینی!
دو کلمه حرف حساب با یک کارگردان از سوی کارگری در روزنامه: ای کاش آقای کیارستمی به جای اهانت به ملت خویش و تلاش بیهوده برای زیر سؤال بردن افتخارات ملی ما، اندکی سعی می‌کرد عینک سیاه خود را برداشته و با نگاهی واقعی و بدون واسطه رنگ سیاه، دنیای پیرامون و جامعه خویش را بنگرد.
پایان ۲ قرن انتظار
وبلاگ یادداشت‌های یک پابرهنه از روزهای دفاع مقدس نوشت: وقتی که انگلیسی‌ها از فتوای یک مرجع شیعه به خود پیچیدند، روزی را می‌دیدند که عشق یک فقیه شیعه، حسین فهمیده‌ها بسازد؟
توی کتاب همه عاشق او هستند
وبلاگ بیمارستان دریایی از شهید مصطفی چمران نوشته است: کتاب «مرگ از من فرار می‌کند» پُر است از عاشق‌هایی که برایش جان می‌دهند؛ اما باز خود خودش، خود مصطفی چمران، راز آلود، رمز آلود و کشف نشده و سر به مهر مانده است.
سینما سپاه!
خاطره‌ای از یک رزمنده در وبلاگ سرزمین خاطره‌ها: سینما تاج در سال ۵۸ به سپاه دزفول تحویل داده شد تا فیلم‌های خوب را به نمایش بگذارد؛ من در تابستان ۵۸ به عنوان نگهبان یکی از درهای سالن نمایش به کار گرفته شدم در آن هفته فیلم تنگسیر در حال اکران بود.

شناسه خبر : 4735

این خبر رو هم ببینید

بیانیه رهبر انقلاب اسلامی در پی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص): بهانه آزادی بیان برای محکوم نکردن این جرم بزرگ کاملاً مردود و عوام‌فریبانه است

حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای در بیانیه‌ای، اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی به ساحت نورانی پیامبر اعظم صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 6 =