خانه / ورزشی / غارنورد کردستانی عمیق ترین غار جهان را پیمود

غارنورد کردستانی عمیق ترین غار جهان را پیمود

پایگاه خبری-تحلیلی کُرد نور-هیوا احمدی غار نورد کردستانی در یک اقدامی بی نظیر توانست عمیق ترین غار جهان در کشور روسیه را پیمایش کند.

به گزارش کُرد نور به نقل از کردپرس هیوا احمدی غارنودر کردستانی موفق شد در مدت ۱۵ روز غار ورونیا در منطقه آبغازیا در کشور روسیه یکی از عمیق ترین غار های جهان را طی کند.
این غارنورد کردستانی با پیمایش ورونیا، رکورد پیمایش غار عمودی ایران از ۱۱۰۰ متر به ۱۷۰۰ متر ارتقاء داد و با این حرکت نام خود را جزو فنی ترین غار نورد کشور ثبت کرد.
بر اساس این گزارش، هیوا احمدی از روز ۳ تا ۵ شهریورماه در قالب تیم ۴ نفره کشورمان قله البروس، بلندترین قله اروپا را فتح کرد.
احمدی متولد شهر سنندج می باشد که غار نوردی را از سال ۸۹ بصورت حرفه ی آغاز کرده است و در سال ۹۲در آزمون ورودی مربیگری غارنوردی در سطح کشور به عنوان نفر اول شناخته شد.
این غارنورد دارای مدرک مربیگری در کوهپیمایی و صعودهای ورزشی و غارنوردی می باشد و توانست در سال ۹۲ به جمع پیمایش کنندگان غار پراو ملحق شود.
هیوا احمدی سرپرستی تیم ۱۶نفری استانهای مختلف کشور را برای پیمایش “سم” دومین غار عمیق ایران در استان گلستان را عهده دار بوده است و طی کردن بیشتر غارهای عمیق و فنی ایران را در کارنامه خود دارد

شناسه خبر : 10889

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =