خانه / سیاسی / فارن پالسی هشدار داد؛ تاثیر منفی وضعیت شکننده اقلیم کردستان بر ادامه جنگ با داعش

فارن پالسی هشدار داد؛ تاثیر منفی وضعیت شکننده اقلیم کردستان بر ادامه جنگ با داعش

نشریه فارن پالسی وضعیت اقلیم کردستان عراق را از نظر سیاسی و اقتصادی شکننده توصیف می کند و هشدار می دهد در صورت ادامه این وضعیت مقابله با داعش دشوار خواهد بود.

به گزارش سرویس جهان خبرگزاری کردپرس، اقلیم کردستان عراق از زمان شکل گیری آن، یکی از بحرانی ترین دوران های خود را می گذراند. به نوشته مجله فارن پالسی این منطقه از نظر سیاسی و از نظر اقتصادی با مشکلات زیادی روبه رو است.
فارن پالسی نوشت: بحران اصلی سیاسی اقلیم کردستان تمدید دو ساله دوران ریاست مسعود بارزانی بر اقلیم کردستان و ادامه ریاست وی با وجود اتمام دوره ریاستش می باشد. این مسئله اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است و خانواده بارزانی و حزب دموکرات کردستان عراق را در جمع آوری آراء برای انتخابات بعدی به دردسر خواهد انداخت.
فارن پالسی در ادامه نوشت: مسئله دیگر تسلط کُردها بر مناطق مورد مناقشه و از جمله کرکوک و اختلافات دو حزب دموکرات و اتحادیه میهنی بر سر اداره این شهر است. بنابر این اگر چه کردها از نظر نظامی در موقعیت خوبی قرار دارند اما دولت اقلیم کردستان از نظر سیاسی و اقتصادی کاملا در وضعیت شکننده قرار دارد. ادامه اختلافات سیاسی با بغداد نیز یکی دیگر از ضعف های اقلیم کردستان است.
این نشریه در ادامه به بحران اقتصادی اقلیم کردستان پرداخته و می نویسد: کاهش شدید قیمت نفت، اتکا به صادرات نفت از طریق کانال های نامطمئن و عدم پرداخت سهم بودجه این منطقه از سوی عراق نیز اقلیم کردستان را در تنگنای اقتصادی شدید قرار داده است به طوری که قادر به تامین حقوق کارمندان دولت نیست.
این مجله سیاسی هشدار می دهد در صورت ادامه این بحرانها اقلیم کردستان نمی تواند حملات بعدی داعش را تاب بیاورد بنابر این این منطقه نیازمند راه حلی مطمئن برای غلبه بر بحران های موجود است که یکی از گزینه ها مذاکرات دولت مرکزی و کردها با حمایت و تشویق آمریکا است.
کد مطلب: ۹۹۲۶۴  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۹  |  ساعت: ۱۳ : ۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 14503

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =