خانه / سیاسی / فراخوان ۱۰ حزب سیاسی کُردی، عربی و ترکمانی برای برگزاری راهپیمایی اعتراض آمیز در اربیل

فراخوان ۱۰ حزب سیاسی کُردی، عربی و ترکمانی برای برگزاری راهپیمایی اعتراض آمیز در اربیل

۱۰ حزب سیاسی کُردی، عربی و ترکمانی به منظور ابراز نارضایتی به تعیین اعضای کمیسیون مستقل عالی انتخابات اقلیم کردستان از سوی پارلمان این اقلیم، فراخوانی برای برگزاری راهپیمایی در اربیل صادر کردند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، احمد شیروانی مسئول کمیته استانی حزب کمونیست اقلیم کردستان در اربیل در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: اینکه اقلیم کردستان عراق دارای کمیسیون عالی مستقل انتخابات شده است بسیار خوب است و نشست برگزار شده با حضور ۱۰ حزب سیاسی اقلیم کردستان عراق در خصوص مصوب ۳ دسامبر ۲۰۱۴ پارلمان اقلیم کردستان  میلادی و تعیین اعضای کمیسیون عالی مستقل انتخابات بود. مسئله تأسف برانگیز این است که این کمیسیون آن طوری که می گویند مستقل نیست و این امر موجبات نگرانی ما را فراهم کرده است. نگرانی ما این است که این کمیسیون ملی نیست در حالیکه در اقلیم شاهد تکثر مذاهب و تنوع ملیت ها هستیم. پیشتر نگرانی ما از سیستم دو اداره ای بود اما حال شاهد تبدیل آن به پنج اداره ای هستیم چراکه اعضای این کمیسیون تنها از میان اعضای پنج حزب حاکم برگزیده شده اند و از این روی از مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان می خواهیم که از امضای این مصوبه در راستای پرهیز از سیطره احزاب بر این کمیسیون امتناع کند.
احمد شیروانی افزود: باید کمیسیون عالی انتخابات مستقل باشد، آنهایی که پیشتر اعلام می کردند که اقلیم کردستان به انحصار برخی از احزاب درآمده است، حال خود نیز به خیل انحصارطلبان پیوسته اند از همین روی است که این اقدام نقض حقوق بشر و اصول دموکراسی و تهدیدی علیه آینده اقلیم کردستان عراق به شمار رفته و موجب تجزیه اقلیم شده و خطر اینجاست که پنج حزبی که به خود اجازه می دهند این گونه عمل کنند احتمال دارد که در آینده نیز بگویند ۹۵ درصد از مردم به ما رأی داده و از این روی نیازی به برگزاری انتخابات نیست.
وی تصریح کرد: به منظور ابراز نارضایتی خود صبح روز پنجشنبه(۱۱دسامبر/ ۲۰آذرماه) مقابل پارک «شانه در» واقع در اربیل تجمع و به سوی پارلمان اقلیم کردستان عراق راهپیمایی می کنیم چراکه درست است ۹۵ درصد از نمایندگان پارلمان اقلیم کردستان عراق به آنها(حزب حاکم) رأی موافق داده اند اما نباید فراموش کرد که ۳۰ درصد ساکنین اقلیم کردستان به نمایندگان رأی نداده اند.
ترکمان ها و مسیحی ها حمایت خود را از برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز اعلام کرده اند.
 
کد مطلب: ۷۴۷۲۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۶  |  ساعت: ۲۰ : ۲۰

شناسه خبر : 16937

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 8 =