خانه / اجتماعی / فرانسه گوگل را ۵۷ میلیارد دلار جریمه کرد

فرانسه گوگل را ۵۷ میلیارد دلار جریمه کرد

ناظر حمایت از داده‌های فرانسه، شرکت گوگل را به علت تخطی از مقررات حریم خصوصی آنلاین اتحادیه اروپا، ۵۰ میلیون یورو (۵۷ میلیون دلار) جریمه کرد.


رویترز، دوشنبه شب، ناظر حمایت از داده‌های فرانسه، شرکت گوگل زیر مجموعه هلدینگ آلفابت را به علت تخطی از مقررات حریم خصوصی آنلاین اتحادیه اروپا، ۵۰ میلیون یورو (۵۷ میلیون دلار) جریمه کرد.

این بزرگترین جریمه‌ای است که بر علیه یک شرکت تکنولوژی آمریکایی وضع شده است. دستگاه نظارت فرانسه اعلام کرد که بزرگترین موتور جستجوی جهان، در مورد نحوه اداره داده‌های خصوصی کاربران فاقد شفافیت است و نتوانسته است به نحو مناسبی رضایت افراد را در مورد تبلیغات خصوصی شده برای آنها، به دست آورد. مقدار این جریمه و اعلام آن مطابق با قوانین جامع حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا (جی‌دی‌پی‌آر)، در مورد شفافیت اطلاعات و مفاد، صورت گرفته است. قانون جامع حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا (جی‌دی‌پی‌آر) که بزرگترین تحول در زمینه حریم خصوصی را در بیش از ۲ دهه اخیر، تصویب کرده است، در ماه می اجرایی شد.

دستگاه نظارت فرانسه که برای تفسیر سختگیرانه قوانین حریم خصوصی و مجازات شرکت‌های اینترنتی آمریکا، معروف شده است، با این جریمه یک رکورد را به ثبت رساند، رکوردی که می‌تواند در مورد شرکت‌های دیگر سیلسکون ولی منطقه ای در سانفرانسیسکو، تکرار شود.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد: مردم انتظار دارند ما استاندارد بالایی از شفافیت و کنترل داشته باشیم. ما عمیقا متعهدیم که این انتظارات را برآورده کنیم و طبق مقررات جامع حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا فعالیت داشته باشیم.

شناسه خبر : 22486

این خبر رو هم ببینید

هم‌نوایی دف و باران در سنندج/ طنین نوای همدلی در قلب کردستان

مولودی موسیقی دف در سنندج بر ساز باران سوار شد و عظمتی را به تصویر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =