خانه / اقتصادی / فرانسوی‌ها مشتری نفت ایران شدند؛ ایران-توتال تفاهم نامه فروش نفت امضا کردند

فرانسوی‌ها مشتری نفت ایران شدند؛ ایران-توتال تفاهم نامه فروش نفت امضا کردند

شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه در حضور روسای جمهور دو کشور در پاریس یادداشت تفاهمی به منظور فروش روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه نفت امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رکن الدین جوادی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و یکی از مدیران ارشد شرکت فرانسوی توتال در حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه یادداشت تفاهم امضا کردند. پاتریک پویان، مدیرعامل توتال و بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران نیز در این مراسم حاضر بودند.
بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست ایرانیان مقیم فرانسه در پاریس که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، گفته بود: ایران با شرکت توتال یک قرارداد امضا خواهد کرد.
در همین حال، پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت توتال اعلام کرده بود که پس از دیدار رؤسای جمهوری ایران و فرانسه در کاخ الیزه، این شرکت فرانسوی با ایران برای خرید نفت خام یک قرارداد امضا می کند.
وی افزوده بود: ما در نظر داریم برای خرید روزانه ١٥٠ تا ٢٠٠ هزار بشکه نفت خام یک قرارداد با ایران امضا کنیم.
این مقام ارشد شرکت توتال تاکید کرده بود: توتال پیش از این حضور فعالی در ایران داشته است و نسبت به تعهدهای خود وفادار بوده است، واضح است که ما اجرای پروژه های دیگر با ایران را پیش بینی می کنیم اما آنها به گفتگوهای بیشتری نیاز دارد.
جوادی معاون وزیر نفت پیشتر در گفتگو با مهر در خصوص امضای قراردادهای جدید فروش نفت خام ایران به شرکت‌های شل انگلیس و توتال فرانسه، گفته بود: شرکت ملی نفت تاکنون با همه خریداران و مشتریان سنتی خود مذاکره داشته است و محدودیتی به منظور از سرگیری فروش نفت و امضای قراردادهای جدید نفتی با شل و توتال و سایر شرکت‌های نفتی وجود ندارد.

شناسهٔ خبر: ۳۰۳۶۳۶۳ – جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ – ۱۰:۴۸
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 1221

این خبر رو هم ببینید

تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی اولویت شهرداری سنندج است

شهردار سنندج گفت: تکمیل طرح‌های نیمه تمام عمرانی، تکریم ارباب رجوع و پیوست فرهنگی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =