خانه / اجتماعی / فرصت های کردستان برای توسعه کم نظیر است

فرصت های کردستان برای توسعه کم نظیر است

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به بهره گیری از توان بخش خصوصی برای رساندن کردستان به نقطه ای مساعد جهت توسعه گفت: فرصت های کردستان برای توسعه کم نظیر است که دولت به آنها توجه جدی دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ اسحاق جهانگیری امروز دوشنبه در مراسم بهره برداری از طرح تولید کشت و صنعت برکت کردستان و فاز دوم کارخانه بستنی عسل در سنندج اظهار کرد: نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند از مهمترین ظرفیت های استان کردستان برای توسعه همه جانبه در سطح کشور است.
 
وی همچنین به استعدادهای خوب و طبیعی موجود در استان به ویژه منابع فراوان آبی اشاره و افزود: جاذبه های طبیعی جهت توسعه گردشگری از جمله فرصت های کم نظیری است که در اختیار توسعه استان قرار دارد و باید از آنها به درستی بهره برداری کرد.
 
معاون اول رییس جمهوری عنوان کرد: مرز طولانی با اقلیم کردستان عراق از دیگر فرصت هایی است که می توان از آنها در راستای توسعه سرمایه گذاری در کردستان بهره گرفت.
 
وی با اشاره به احداث و راه اندازی کارخانه تراکتور سازی، پتروشیمی و سایر صنایع در استان در گذشته، تصریح کرد: اگر صنعت کردستان همچون گذشته و با این سرعت پیش می رفت، امروز کردستان نیز در زمره‌ی استان‌های صنعتی کشور بود.
 
جهانگیری ذکر کرد: بهره گیری از توان بخش خصوصی می تواند کردستان را به نقطه ای مساعد برای سرمایه گذاری رسانده و در نتیجه توسعه استان را به دنبال داشته باشد.
 
وی مشارکت بخش خصوصی در توسعه مناطق محروم را زمینه ای برای توسعه سرمایه گذاری در استان عنوان کرد.
 
معاون اول رییس جمهوری بهره گیری از صندوق توسعه ملی را فرصتی مغتنم عنوان کرد و افزود: تسهیلات این صندوق در حوزه صنعت، ۱۲ درصد بهره و در حوزه کشاورزی نیز ۱۰ درصد است و به لحاظ مالی توانمندی زیادی داشته که می‌تواند فرصتی برای سرمایه گذاری در توسعه استان باشد.
 
وی گفت: برنامه های زیادی برای انجام تعهدات دولت تدبیر و امید در راستای توسعه استان کردستان، در دست اقدام است که انشاالله در این راستا شاهد تحول جدی خواهیم بود. / الف
 
 
۴ خرداد ۹۴

شناسه خبر : 7615

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =