خانه / سیاسی / فرضیاتی در خصوص علل و پیامدهای سلسله انفجارهای پاریس

فرضیاتی در خصوص علل و پیامدهای سلسله انفجارهای پاریس

قدرت ها و محافلی درجهان، در ورای این گونه آدمکشی ها، قرار داشته و از وقوع آن سود می برند و دست یابی به اهدافشان تنها از این طریق تأمین می شود

تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۴
  از سلسله انفجار های جمعه شب (۲۳آبان ماه) پاریس، با واژه هایی همانند بدترین و ضد انسانی ترین حوادث تروریستی یاد شده است. حادثه ای خونبار که همانند حادثه اخیر سقوط هواپیما مسافربری روسی در صحرای سینا  و یا وقوع انفجار پنجشنبه شب (۲۲آبان) در جنوب بیروت،  تنها و تنها مردم عادی را نشانه رفته و ده ها تن غیرنظامی را، اعم از کوچک و بزرگ به خاک و خون کشیده است.
    گروهک تروریستی داعش در پی این سلسله انفجارها نیز ، همانند سقوط هواپیمای روسی و انفجار جنوب بیروت، اطلاعیه ای را صادر و مسئولیت آن را به عهده گرفته است. اطلاعیه ای که برگ سیاه دیگری در کارنامه ی سراسر جنایات  داعش و سند گویای دیگری مبنی بر ماهیت ددمنشانه و ضد اسلامی سران و دست اندرکاران این گروهک تروریستی است و علاوه بر آن، مقاصد پلید و سودجویانه حامیان این گروهک تکفیری را هم  برملا می کند. زیرا در خشن ترین و بی رحمانه ترین اقدامات تروریستی، کشتن و به خاک و خون کشیدن مردم غیرنظامی به تنهایی هیچ معنا و مفهومی ندارد و نمی تواند،  شیوه یا مبنایی برای پیشبرد هیچ نوع اهداف سیاسی، اجتماعی و….. باشد. در واقع اینجاست که این سؤال مطرح می شود: هدف از کشتن بیش از یکصد و پنجاه نفر از مردم پاریس و زخمی و مجروح کردن حدود دویست نفر دیگر از آنان چه بوده و با چه انگیزه ای به اجرا درآمده است؟ آیا این عملیات جنایتکارانه، خواهد توانست کوچک ترین خواسته های اعلام شده ی این گروهک تروریستی– تکفیری را محقق سازد و به طور مثال: شرایطی مساعدتر و امن تر را برای ادامه فعالیت های این گروهک در نقاط مختلف جهان (درحال حاضر غرب آسیا و شمال وغرب آفریقا ) فراهم کند؟    هر دسته از تحلیگران سیاسی، برای پاسخگویی به این نوع سؤالات و به منظور یافتن علل حادثه تروریستی پاریس، شیوه ای را اتخاذ کرده و براساس آن، به تشریح علل این حرکت جنایتکارانه پرداخته اند، چنانکه برخی از آن ها برای ارائه تحلیل دقیق تر ، به همزمانی پرسش برانگیزِ برخی از رویداد های مهم  با انفجارهای پاریس اشاره می کنند: 
 
۱-  همزمانی با نگرانی های ریاض و دوحه از شکست های بزرگ داعش در جبهه های سوریه وعراق
۲-  همزمانی با افزایش نگرانی های رژیم صهیونیستی از ادامه و گسترش دامنه انتفاضه سوم
۳-  همزمانی با نگرانی های ریاض از واکنش های  عملیات جنایتکارانه اش در یمن
۴- همزمانی با افزایش نیازهای فرانسه برای توجیه ادامه لشکر کشی به آفریقا و غرب آسیا
۵-  همزمانی با دور جدید انفجارهای بزرگ در بیروت و  بغداد
 
 البته برخی از تحلیگران هم معتقدند که انفجارهای پاریس درآستانه دو رویداد مهم بین المللی، به وقوع پیوسته و نمی توان این انفجار ها را با آن دو رویداد  بی ارتباط دانست :
 
    1- درآستانه  برگزاری دومین نشست وین در خصوص سوریه
 
       2-  در آستانه  سفر رئیس جمهوری به اروپا ( ایتالیا و فرانسه )
 
       با اندیشیدن به آن پرسش ها، مروری براین همزمانی ها و  نگاهی تحلیلی به اوضاع کنونی جهان و منطقه، به خوبی می توان به این نتیجه رسید که: قدرت ها و محافلی درجهان، در ورای این گونه آدمکشی ها، قرار داشته و از وقوع آن سود می برند و دست یابی به اهدافشان تنها از این طریق تأمین می شود. چنانکه در حادثه حملات تروریستی به نشریه فکاهی«شارلی ابدو» در دی ماه گذشته، این تنها دولت های غربی و رژیم صهیونیستی بودند که به انواع بهره برداری ها پرداختند و ضمن گسترش دامنه تبلیغات اسلام هراسانه،  تازه ترین و فجیع ترین جنایات اشان را در منطقه با جنجال ها و غوغا های ناشی از حمله به آن نشریه فکاهی،  پنهان کرده و اذهان را از تمرکز بر آن جنایات باز داشتند.  البته مثال شاخص تر ومهم تر، حادثه ی مشکوک انفجار در برج های دوقلوی نیویورک است که مقامات «واشنگتن» و سرکردگان «تل آویو» در مدت چند سال پیاپی انواع بهره برداری ها را ازآن به عمل آوردند.

شناسه خبر : 15063

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 11 =